Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: RadAg! »

JEDI_V pisze:Jak typowy samiec nie czytam regulaminow i instrukcjiObrazek , zapytajcie BigramaObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wybaczamy ;D (tym razem ;) )
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


JEDI_V

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: JEDI_V »

Salonki forda maja te zalete, ze sa na prawdziwej ramie robione


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: KARLone »

to ja proponuję coś dla ludzi w moim ulubionym kolorze PBE :) https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler- ... 69fadb214b
można tym bezstresowo śmigać po całej Europie, wyjątkowo wszechstronny i zużywający niewiele paliwa jak na taką budę. Dobre audio, dobre wyposażenie nic tylko się wozić. Mógłbym takiego mieć :D

z Chryslera to jeszcze pacyfica z trzecim rzędem siedzeń by podchodziła https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler- ... 8c5aeb7254

z Chevroleta to oczywiście tahoe na 7 osób http://allegro.pl/show_item.php?item=6690030437#thumb/1
tyle, że z bagażami może być problem


JEDI_V

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: JEDI_V »

Tylko jak taki frankentein jak pacyfika co sie spierdoli to klekajcie narody, a idealem niezawodnosci nie jest, jak prawie kazdy chrysler


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika

Topic author
crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: crownvictoriase »

Miałem na myśli samochód na wakacje w 6 osób, ale tez powiedzmy do jazdy na codzień. Niestety salonka odpada, mimo ze bardzo mi sie podobają.
Myślałem trochę tez o tahoe. Najbardziej rozsądnie to chrysler voyager by pasował, ale ich jest tak dużo, a mnie sie podobają auta, których jest mniej na naszych europejskich drogach.
Ogólnie nie mam ciśnienia, myśle o jakiejś tam przyszłości ;)
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: MichaŁ »

Jeżeli tak to ja skupiłbym się na dwóch opcjach:
- Chrysler Voyager/Town&Country i Dodge Caravan po 2008 roku
- Chevy Astro/GMC Safari z niskim dachem.
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: bluecard88 »

A moze w strone RAM'a lub Forfa F-xxx ? W podwojnej kabinie wchodzi 6 osob ( tak mi sie wydaje,ze z przodu 3) i jak zaomtowana klapa na pake to ogromny (szczelny) bagaznik.
Zawsze chorowalem na auta tego typu.
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil


JEDI_V

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: JEDI_V »

Jesli full size van odpada, to astro/safari jest jak znalazl na codzienny uzytek, oszczedny z lpg, zwrotny, bo tylny naped, pakowny, od biedy kimono odwalisz pod marketem jak lepsza polowka bedzie sie uskuteczniacz z twoja karta kredytowa, poogladasz film i pierdol parkingi podziemne, to dla lamusow, ktorzy musza autem wjechac do sklepu :)
Tahoe,sub-ban to krowy wieksze od safari/astro tak na zewnatrz jak i wewnatrz.
Podjedz do kogos kto ma salonke astro/safari, nie vana tylko salonke i to HR, zaslonki,drewno, lcd itp. klimaty, poczujesz roznice, bo tahoe lub sub-ban to ogromna ilosc plastic-funtastic.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: KARLone »

JEDI_V pisze:Tylko jak taki frankentein jak pacyfika co sie spierdoli to klekajcie narody, a idealem niezawodnosci nie jest, jak prawie kazdy chrysler


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sorry Jedi, ale co się niby pierdoli w pacifikach? To świetne wozy, znam użytkowników silnikiem 3.5 którzy są niezwykle zadowoleni, wystarczy trafić na egzemplarz przy którym nikt nie zaoszczędził 100 zł i miał zalewany prawidłowy olej. Ludzie to kupują, a potem próbują zaoszczędzić jakieś nic nie znaczące sumy przy wartości auta i stąd się biorą awarie. Zobacz jak użytkownicy chwalą pacifiki, szczególnie do innych aut które mieli http://www.autocentrum.pl/oceny/chrysler/pacifica/

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: GAZDA »

crownvictoriase pisze:Miałem na myśli samochód na wakacje w 6 osób, ale tez powiedzmy do jazdy na codzień. Niestety salonka odpada, mimo ze bardzo mi sie podobają.
Myślałem trochę tez o tahoe. Najbardziej rozsądnie to chrysler voyager by pasował, ale ich jest tak dużo, a mnie sie podobają auta, których jest mniej na naszych europejskich drogach.
Ogólnie nie mam ciśnienia, myśle o jakiejś tam przyszłości ;)
no to nie kupuj nic z gm, bo w szwecji pełno tego jeździ
minivanów chryslera też jak zresztą sam zauważyłeś
to jednak polece forda, jakiś expedition excursion lub jak rocznik nie odgrywa roli może jakiś ltd wagon a minivan to windstar freestar lub dobrze utrzymany aerostar, aerostary to w sumie najlepsze minivany


JEDI_V

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: JEDI_V »

KARLone pisze:
JEDI_V pisze:Tylko jak taki frankentein jak pacyfika co sie spierdoli to klekajcie narody, a idealem niezawodnosci nie jest, jak prawie kazdy chrysler


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sorry Jedi, ale co się niby pierdoli w pacifikach? To świetne wozy, znam użytkowników silnikiem 3.5 którzy są niezwykle zadowoleni, wystarczy trafić na egzemplarz przy którym nikt nie zaoszczędził 100 zł i miał zalewany prawidłowy olej. Ludzie to kupują, a potem próbują zaoszczędzić jakieś nic nie znaczące sumy przy wartości auta i stąd się biorą awarie. Zobacz jak użytkownicy chwalą pacifiki, szczególnie do innych aut które mieli http://www.autocentrum.pl/oceny/chrysler/pacifica/
A co maja pisac, ze kupili technologicznego mutanta, ktory nie wybacza dyletanctwa uzytkownika, a kazde zaniedbanie powoduje drenaz portfela i schize mechanika.
W PL kazdy uzytkownik samochodu wie lepiej od producenta jaki mam byc olej, kiedy go wymieniac itp., dlatego ciezko znalezc egzemplarze bez technicznych "kwiatuszkow". Nie powiem auto fajne, szczegolnie wersje 6 osobowe 4x4.

Awatar użytkownika

Arkadi
Posty: 268
Rejestracja: 15 lip 2011, 07:40
Samochód: Ford CV
Skąd: okolice Bielska

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: Arkadi »

Odgrzeje kotleta.
Chyba się starzeje bo ostatnio oglądam vany. Nie Voyagery bo ich pełno (co akurat jest na plus przy serwisowaniu) ale raczej "full vany" często przerobione na salonki. Najwięcej jest Fordów Econoline ale po Mavericu mam mały uraz do Forda. Ale podejrzewam że te auta to inna epoka, auto z innej "gliny ulepione". Takie coś np. https://www.olx.pl/oferta/ford-econolin ... wF06d.html . Czy to auto ma tylko pasy z przodu?
FORD PROBE II V6
MERCURY VILLAGER
DODGE RAM 1500 5.9
FORD MAVERICK V6
JEEP CHEROKEE 4.0
DODGE CARAVAN 3.0


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Jaki amcar dla więcej niż 5 osób?

Post autor: MichaŁ »

Na pewno ma pasy z tyłu (możliwe, że tylko biodrowe).

Econolinów jest najwięcej do sprzedania. Dlatego wydaje się, że są najpopularniejsze. Jednak w użytkowaniu vanowiczów najwięcej jest produktów GM :)

Wysłane przez Tapatalk

Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

ODPOWIEDZ