Tylne głośniki. Jak podłączyć.

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Tylne głośniki. Jak podłączyć.

Post autor: RadAg! »

Kupiłem fajne głośniki do swojego Taurusa. Sony, dwu drożne. Nie chce mi się sprawdzać co za model. Pasują w zatoki w tylnej półce. Są tam gotowe przewody. (Tam były głośniki ale poprzedni właściciel je wymontował przed sprzedażą auta). Problem polega na tym że po podłączeniu nie grają. Sprawdzałem balans w radiu przód-tył. Wyjąłem radio i po kolorach kabli wydaje mi się że kable od tylnych głośników wchodzą do radia. Co jeszcze można sprawdzić?? Może jakiś bezpiecznik? Myślałem o tym żeby jakimś miernikiem wogle sprawdzić czy w tych kabelkach tam z tyłu jest jakiś prąd...Może muszą być podłączone obydwa głośniki naraz. Ja tego nie lutowałem jeszcze. Po prostu przyłożyłem odizolowane końcówki do wyjść w głośniku.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Przed zakupem warto sprawdzić poza wymiarami także impedancje głośników bo można się nieźle rozczarować. Przykładowo w Firebirdzie w fabrycznym audio mam głośniki 10 ohm - praktycznie nie do kupienia w Polsce - podłączenie standardowych 4 ohm oznacza rychłe spalenie końcówek mocy. Nie wiem jednak jak jest w Taurusie bo jeszcze nie sprawdzałem ( mam zapasową parę głośników - jednak nie ma na nich poza part number-em żadnych danych).


cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

najprawdopodobniej masz przerwe na przewodach dlatego glosniki nie graja, bezpiecznik jest jeden na cale radio tak wiec jak gra przod i wogole radio sie wlacza to bezpiecznik jest ok, raczej obydwa glosniki nie musza byc podlaczone na raz ,co to by bylo za radioo ktore nie pozwala grac np. na 1 , 2, lub 3 glosnikach tyko musi byc 4 ;-) sprawdz cala droge tych przewodow od radia do wyjscia na glosniki, pozdro
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994


Aandrzej3
Posty: 54
Rejestracja: 11 paź 2006, 18:31
Skąd: mazowieckie

Post autor: Aandrzej3 »

Sprawdz w bagażniku w mojm kombi z boku pod tapicerką jest wzmacniacz orginalny może tam jest jakaś przerwa .z lewej strony ;)


piotrekzet

UWAGA

Post autor: piotrekzet »

Jeśli głośnik ma WYŻSZĄ impedancję to nie ma żadnego zagrożenia dla końcówki mocy. Nie można podłączać np. 6 ohmowego głośnika do wzmacniacza z wyjściem na 8 ohm :) To tak zamo jak z... bo ja wiem... grzałką :) Jak pod 230V podłączysz grzałkę, która ma ileś tam ohmów to nic się nie stanie (no będzie grzać), a jak zrobisz zwarcie to bezpiecznik (wzmacniacz) poleci :D

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Co do moich glosnikow to od zeszlego tygodnia mam juz podlaczone i wszystko smiga. Po prostu kabelki na styk nie lapaly. Polutowalem je wiec bo kupilem lutownice, podlaczylem i smiga ze az milo. No i mam nowe radio. Byc moze to stare nie obslugiwalo 4 glosnikow, tylko dwa...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ