Requiem for Detroit - film

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Requiem for Detroit - film

Post autor: RadAg! »

Obajrzalem swietny dokument na BBC o upadku Detroit. O ogromnej przestepczosci, o pozamykanych fabrykach. Pierwsza sprawa to chcialbym to jakos poruszyc w artykule, moze na forum, tyle ze malo kto widzial ten film. Nagralem go ale nie moge chyba tak oficjalnie umiescic go na stronie.
Powiem wam ze ciesze sie czasami ze zyje w tej czesci swiata poniewaz dostep do informacji tez dzieki jezykowi mam o wiele lepszy, poza tym angielska TV robi czasem swietne programy, a przede wszystkim je nadaje. Porusza duzo aktualnych problemow, robia swietne dokumenty ktorych polski widz nigdy nie ujrzy w polskiej TV. Wrzuce nagranie tego filmu na nasz serwer, moze obejrzycie w wolnej chwili...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Requiem for Detroit - film

Post autor: KARLone »

jasne dawaj tego filma, też z chęcią obejrzę. Gangi pewnie i tak były, zanim przemysł upadł, nie ma ich co demonizować, w Chicago i LA pod tym względem na pewno nie są lepsze. Swoją drogą, ten film mógłby być dobrą bazą do Twojego tekstu.

Zgadzam się że BBC robi ciekawe dokumenty, swego czasu zrobili bardzo ciekawy dokument o Powstaniu Warszawskim, a niedawno na dwójce puścili film anglikańskim pastorze, który podróżował po świecie, by poznać jak inne religie zdobywają spokój dla ducha. Niezmiernie ciekawe podejście miał, bo mieszkał z nimi, jadł to co oni i modlił się z nimi, w wyniku czego dochodził do skrajnie różnych wniosków. Jeśli chodzi o samą stację BBC to nie wiem czy wiesz Radek ale ostatnimi czasy zrobiła ona znaczące postępy na polskim rynku TV. Ma chyba ze trzy kanały w wersji PL i czasami faktycznie można coś ciekawego upolować, a topgear to na potęgę puszczają :)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Requiem for Detroit - film

Post autor: RadAg! »

Akurat tope Gear'a nie lubie, fajnie ze dociera troche wartosciowej TV do Polski. Mam tutaj cyfrowy polsat ale ostatnio wlasnie coraz czesciej wole angielska TV ktora wczesniej ignorowalem...
Widzial ktos tak apropo film o lodzkim pogotowiu nakrecony przez Szwedow dla BBC? Ponoc zakazany w PL ale jest na you tube.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Requiem for Detroit - film

Post autor: RadAg! »

Jezeli ktos by chcial skonwertowalem film do niskiej rozdzielczosci. Do pobrania TUTAJ
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Requiem for Detroit- Film dokumentalny pokazujący upadek Motor City

Post autor: bluecard88 »

Ten fascynujący film dokumentalny opowiada dzieje przemysłu samochodowego Detroit – ustami ludzi, którzy niegdyś pracowali w tamtejszych zakładach produkujących samochody.

W filmie wykorzystano unikalne materiały archiwalne – zdjęcia z czasów świetności miasta nałożono na obecne, ukazujące opuszczone, zrujnowane fabryki. Ścieżkę muzyczną filmu tworzą utwory, które tu powstały, od ragtime’u po rap i techno. "Requiem dla Detroit?" ukazuje wzlot i upadek Wielkiej Trójki – General Motors, Forda i Chryslera – oraz skutki jakie miał dla miasta kryzys w tych trzech firmach.

Twórcy filmu zrealizowali wywiady z ludźmi, mieszkającymi wśród porzuconych zakładów przemysłowych. Zajrzeli do zamkniętych szkół, do oblazłych budynków publicznych... Przyjrzeli się też przedmieściom, w których ludzie żyją zakupami, jakby nie widzieli tego, co dzieje się nieopodal. Ten przejmujący film to opowieść o życiu miasta, zależnego od jednej gałęzi przemysłu.

http://www.kinoman.tv/film/requiem-dla-detroit

Nie zniechęcać się !!! Link działa, czasami trzeba spróbować 2-3 razy, ale film działa na 1000%
Ewentualnie jak ktoś ma konto na chomikuj.pl to do pobrania : http://chomikuj.pl/kucyk147/FILMY+DOKUM ... la+Detroit

Myślę, że każdy fan Amcar'ów powinien obejrzeć ten film. Wiem, że film stary (2010r), ale może ktoś nie widział. Osobiście widziałem go z 5 razy :D
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil


Marko
Posty: 97
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:56
Samochód: Fordy: Explo III V8; Explo V V6; Mustang S197 V8
Skąd: Kaszuby

Re: Requiem for Detroit- Film dokumentalny pokazujący upadek Motor City

Post autor: Marko »

W tym samym klimacie, dla tych którzy nie stronią od słowa pisanego. Książka, reportaże zdobywcy nagrody Pulitzera.
http://krytycznymokiem.blogspot.com/201 ... arlie.html
Polecam.
Stajnia Ford:
2005 r. EX III - 4,6 V8 ;
2006 r. Mustang GT S197 - 4,6 V8 ;
2015 r. EX V - 3,5 V6 ;
1978 r. Mustang II King Cobra - 302 V8 ;
2012 r. Mustang Shelby GT 500 - 5,4 V8 .
Razem 1652 konie.

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3288
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Requiem for Detroit - film

Post autor: cezar62 »

Dzięki za oba namiary :)
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Requiem for Detroit - film

Post autor: RadAg! »

Film długo leżał na naszym serwerze ale ostatnio go skasowałem przy porządkach na nowej stronie :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: Requiem for Detroit - film

Post autor: iwanbezdomny »

Ja dopiero co przeczytałem te książkę "Detroit. sekcja zwłok Ameryki" i też bardzo, bardzo polecam. Zwłaszcza, że wątki motoryzacyjne mają tutaj oczywiście swoje stałe miejsce.
Obrazek

ODPOWIEDZ