91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Pontiac
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: KARLone »

Kupiłem sobie wymarzonego vana. Miałem już kiedyś Dodge'a Caravana, którego bardzo miło wspominałem. Chciałem znowu mieć auto które może trochę więcej od zwykłego kombi i daje komfort podróży. Zbyt wiele o nim nie napiszę, bo jestem zajęty w robocie ale za to ma jedną fotkę z komórki :D

Większość części pochodzi z 91 roku ale jest też trochę 94. Pojemność 3.1L na wyposażeniu cały typowy zestaw udogodnień.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: RadAg! »

Fajny, ten najbardziej kosmiczny. Wogle Karlone to ja ci winszuje z okazji slubu. Tak czekalem na okazje zeby ci zlozyc zyczenia. Nie pogniewasz sie chyba jak zapodam newsa na stronie zes sie ochajtal? Jak weselicho? Bo wieczor kawalerski pierwsza klasa byl. spoko byly te dwie dupy - Victorie, nie?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: KARLone »

Dzięki. Weselicho udało się bardzo dobrze. Fotograf chyba też gdzieś ujął furę, zobaczymy co on tam zmajstruje, jednak mam wrażenie, ze trochę o samochodzie zapomniałem - szkoda. Kawalerskie też żeśmy porządzili ;) Ogólnie dzięki Wam za towarzystwo, szkoda że tak daleko mieszkacie, bo można by było się częściej spotykać, mam nawet dziwne wrażenie, że moglibyśmy się zaprzyjaźnić :D ;) :P

Odnośnie Pontiaca - kupę rzeczy jest w nim do zrobienia i praktycznie na każdym kroku jest coś co wymaga pracy. Nie są to poważne sprawy, bo np urwana linka zamka maski, nieopuszczająca się szyba pasażera, czy też brak nawiewu na twarz. Tyle narzekania, ogólnie bardzo przyjemnie się nim jeździ. Wygodne fotele i pozycja za kierownicą, widoczność bajeczna. Przestrzeń po prostu powala. Brakowało mi takiego auta, szczególnie gdy mieszkałem w Brzegu. Można by nim całe szafy przewozić. Ford ładny ale Pontiac nie bez przyczyny nazywa się Trans Sport. Mam już przynajmniej gdzie mieszkać w razie czego ;) Silnik i skrzynka współpracują chyba lepiej niż w Fordzie no ale ponoć auto ma zaledwie 135 tys km przebiegu, także powinny trochę pojeździć. Do tej pory przejechałem ok 200 km i trochę niemiło zaskoczyło mnie spalanie - w granicach 15-16 L/100km, zobaczymy po następnym tankowaniu jak się zaprezentuje. Być może trzeba będzie przyjrzeć się filtrom i olejowi.

Mówisz że kosmiczny heh to samo pomyślałem. Na ówczesne czasy to musiało być naprawdę coś. nawet dzisiaj styliści wracają do podobnej stylizacji szczególnie jeśli chodzi o linię boczną. Całe nadwozie jest z laminatu czyli w zasadzie plastiku. Problemu korozji więc nie ma. To chyba kolejne auto które ma u mnie dożywocie. Nawet moja żonka była pozytywnie zaskoczona wrażeniami z jazdy, a przecież jeździła Vikiem.

Plany wobec auta:
- Odświeżenie dachu, z którego schodzi czarna farba.
- odświeżenie kół i listw bocznych
- Przyciemnienie szyb bocznych :D to jednak w vanie to konieczność choć już na dziewczyny jeździć nie będę ;)
- centralny na pilota - niestety muszę otwierać wszystko z kluczyków, które cudem udało się dorobić.
- ogarnięcie 11 mniejszych usterek które trochę przeszkadzają.
- zrobienie kilku fotek na udokumentowanie stanu początkowego ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: RadAg! »

KARLone pisze:mam nawet dziwne wrażenie, że moglibyśmy się zaprzyjaźnić :D ;) :P
Ja sie juz zaprzyjaznilem. W dowod przyjazni
karlones-car.jpg
Co to transporta, pamietam ze taki sam stal obok nas na zlocie, tyle ze wlasciciela nie widzialem ani razu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: KARLone »

Skoro jesteśmy przyjaciółmi to wypadło by się znowu kiedyś spotkać ;) Mam nadzieję, że wrócisz kiedyś do Polski. Z tego co pamiętam to pochodzisz z okoli Gorzowa a ja mam rodzinę w Dębnie i Poznaniu więc bywam tam czasami. Ale nie ma co gdybać, nie wiadomo gdzie w końcu zlądujesz.

Odnośnie białego trans sporta na zlocie, to od tego właściciela właśnie kupiłem tego mojego pontiaca. On ma warsztat i na pewnym etapie skupował takie wehikuły za bezcen, a to z padniętą skrzynką, a to padniętym silnikiem. Ma ich na placu chyba jeszcze z 5. Także mam dobry dostęp do cześci zamiennych. Dziś już trudno znaleźć egzemplarz godny uwagi. Ci co mają to sobie szanują i nie chcą sprzedawać, a te co są na sprzedaż to zwykłe trupy w które trzeba wsadzić majątek, żeby można było się nimi dość pewnie poruszać. Generalnie to szukałem jakiegoś dodge'a albo chryslera, bo to był mój pierwszy samochód za zarobione przez siebie pieniądze. Bardzo dzielnie mi służył i mam wiele dobrych wspomnień ;) Wyszło jak wyszło, Pontiac też ma duże szanse na zdobycie moich uczuć ;) Już teraz bardzo przyjemnie się nim jeździ, poza tym miałem już coś ze stani Chryslera, coś ze stajni Forda i teraz przyszła pora na GM :D

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: RadAg! »

W koncu Mopar :) ale pamietaj kto rzadzi - vicki :D
A co do spotkania, zawsze jak bede w PL mozemy sie spotkac, a jak wroce to co weekend bedziemy robic cruzing Poznan-Rybnik. A pochodze z Poznania, w Gorzowie mam sporo znajomych, a gdzie bede mieszkal jak wrocimy? Pewnie w aucie :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Macianowa
Posty: 233
Rejestracja: 13 sty 2010, 22:32
Samochód: Oldsmobile Cutlass Supreme
Skąd: Koszalin / England

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: Macianowa »

heyyy fajny kosmodrom , przyznam ze Pontiac Transport najlepiej sie prezentuje sposrod wszystkich mini vanow tamtych lat , ojciec mial Forda AEROSTARA ogolnie fajny byl ... przez chwile ale pozniej nie dawal nam spokoju , wszystko sie psulo , silnik , skrzynia itp. coz widocznie zle trafilismy , smieszne jest to ze kupilismy go od mechanika z Dzierrzeniowa ktory go tak zachwalal , no ale sporo uzytkownikow wtedy chwalilo sobie to auto , najgorsza wada tego auta to rdza wystepowala wszedzie!!! , progi to juz poezja orywalem platami :hah: w Pontiacu ten problem jest z glowy choc czytalem i ogladalem na youtube ze rdza ostro wdziera sie w podwozie , tak wiele o NIM czytalem jest tez Polski klub Trans Sporta , faktycznie trzeba uwazac na te vany z lat 90 , wiekszosc byla serwisowana w warsztatach nie majacych pojecia . Akurat zapatrzylem sie na konkurenta , dodge grand CARAVAN jest do sprzedania w Anglii LHD , ciekawy co moglibyscie o nim powiedziec na co zwrocic uwage , troche czytalem ale dobrze jest zaczerpnac info u zrodla :cool:
93' Oldsmobile Cutlass SUPREME 3.1 V6
93' Oldsmobile Cutlass Supreme Convertible 3.1 V6
00' Honda HRV 1.6 :-)

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: cezar62 »

Trans Sporta miałem przyjemność oglądać i nawet jeździć nim ładnych kilka lat temu.
Bylo to też moje pierwsze spotkanie na żywo z amerykańską motoryzacją.
Kolega z ówczesnej mojej pracy kupił takiego i jak pamiętam, byłem autem zachwycony :)
Wygladał chyba identycznie jak twój, Karlone, ale nie pamiętam nic dokładniej z danych technicznych.
Autko bylo sporo zaniedbane i wymagalo cierpliwości w doprowadzeniu go do porządku.
Technicznie był chyba w nie najgorszym stanie, tylko sporo upierdliwych drobiazgów
do poprawki oraz jak pamiętam, ogólnie tapicerka mocno podniszczona.
Zmieniłem firmę i nie mialem juz kontaktu z tym kolegą, ale od innych wiem,
że niestety zniszczył auto doszczętnie brakiem dbałości :(
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: KARLone »

u mnie też sporo detali do roboty ale mam czym jeździć, więc nie będę się spieszył czy niecierpliwił. Będę musiał zrobić podsufitkę i boczki we wnętrzu. Są dosyć zabrudzone i raczej szkoda marnować czas na czyszczenie więc dam nowe materiały tapicerskie. Znalazłem dobrze zaopatrzoną hurtownię, mają sporo różnych wzorów, będzie jak nówka ;) Największą zaletą jest dostęp części i brak rudej na nadwoziu. Bardzo dobrze mi się nim jeździ, trzeba tylko wsadzić gaz, bo koszty użytkowania trochę za wysokie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: RadAg! »

Sasiedzi musza cie lubic... :)
Bedziesz sam robil tapicerke, mam na mysli podsufitke?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: KARLone »

sąsiedzi to rzeczywiście chyba nie darzą mnie sympatią.

Podsufitkę to mam zamiar sam robić. Już kiedyś coś takiego robiłem ale wykorzystywałem materiały które miałem pod ręką i nawet nie wyszło źle. Teraz mam zamiar kupić profesjonalne materiały na podsufitkę i boczki oraz konkretne kleje. Powierzchnie są proste więc będzie łatwa i efektowna robota.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: RadAg! »

Hmmm, ale podsyfitke w Pontiacu masz taka kurna dziwna...inna niz w vicky. wiesz ja ma te podsufitke u siebie zle skrojona w CV, myslalem ze moze cos bys doradzil :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: KARLone »

jest dziwna bo obwisła ;) materiał oddzielił się od pianki i dlatego tak to wygląda. Zamówiłem już materiał obiciowy, kleje i przy okazji trochę materiału na mój podłokietnik w fordziastym.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: RadAg! »

A powiedzm i czy sama pianka jest dostepna taka podsufitkowa i ewentualnie taki material w kolorze denim blue jak w naszych cefałkach?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Mój Pontiac Trans Sport

Post autor: KARLone »

wiesz co, nie wiem nie szukałem pod tym kątem. Nie chcę tu robić kryptoreklamy firmie w której kupiłem bo jeszcze nic nie dostałem. Lada dzień dojdzie paczka. Podeśle ci info na priva to sobie pooglądasz. Ja generalnie na podsufitkę wybrałem taki materiał jak poniżej. Boczki też takie będą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ