Obszywanie kierownicy skórą

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: KARLone »

dzisiaj doszła skóra na kierownicę pontiaca, a tak się złożyło, że w domu nie było prądu więc wyhaftowałem sobie takie cuś :D nie mam takiego dokładnego zdjęcia jak kierownica wyglądała przed ale za to mam jak w trakcie i po obszyciu.
SL746985.JPG
SL746980.JPG
SL746965.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: RadAg! »

Ladnie za oknem i cieplo w miare i zubr pomaga przy pracy :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: KARLone »

zdjęcie z widokiem za oknem nieaktualne. Dzisiaj było zimno, pochmurno i padała mżawka. Dwa pozostałe zdjęcia aktualne :D


piotrekzet

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: piotrekzet »

Karlone, sam sobie szyłeś tę skórę na kierownicę? Jakiej szerokości robiłeś pasek? Taki jak obwód kierownicy czy mniejszy i jeśli tak to o ile? Myślę nad obszyciem kierownicy w grand prixie, ale nie mam pomysłu jak się za to zabrać. A płacić 100 PLN za obszycie jakoś mi się nie chce, no i szlag trafi satysfakcję z własnej pracy.
Nie ładują mi się zdjęcia, więc nie wiem czy widać to, co chcę zobaczyć, może wrzuć zbliżenie na łączenie szwów?

Podziel się sposobem :cool:

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: KARLone »

Co do szwów to niestety nie mam żadnej fotki. Generalnie powinno przewlekać się co drugie oczko, ja niestety robiłem co jedno więc miałem dwa razy więcej roboty. Samo łączenie wyszło bardzo przyzwoicie, powiedziałbym nawet że za drugim razem zrobiłbym to jak fabryka. Wymiar kierownicy pomierzyłem w kilku punktach i wybrałem najwęższy uchwyt. Skóra jest bardzo elastyczna i większości przypadków o te 2 mm da się naciągnąć, więc tam gdzie uchwyt był grubszy to i tak wyszło bardzo ładnie. Może jutro będę miał dostęp do aparatu to cyknę fotkę ściegu. W sumie to już któraś skóra, tylko wcześniej obszywała to moja mama. Różnie jest też z jakością np w fordzie po prawie 70 tys km jest wytarta, a matizku mojej mamy po 90 tys nie ma żadnych przetarć i jest o wiele przyjemniejsza w dotyku. Zobaczymy jak będzie tą.


piotrekzet

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: piotrekzet »

Rozumiem, że od najwęższego wymiaru już nic nie odejmowałeś? A dostałeś pasek przycięty na wymiar czy sam docinałeś? Jeśli sam, to jak zrobiłeś, żeby prosto wyciąć? Bo rozumiem, że jest to rozciągnięty prostokąt. Ścinałeś lico skóry i zawijałeś, potem klej czy "na żywca", czyli pasek skóry bez obrębiania? Kleiłeś ją do kierownicy czy tylko zszyłeś? Miałeś ją podziurkowaną czy dziurkowałeś? W jakich odstępach? Ściegiem krzyżowym czy "na jodełkę", tak jak piłki do baseballa? Jakiej nici użyłeś? Czy dratwą? A na łączeniu na dole - ta sama technika co przy obszywaniu?
Sorry, może to wygląda jak przesłuchanie, ale kiedyś bawiłem się w skórze, z tym, że nie kierownicami, może stąd moje podejście jak pies do jeża i tyle pytań :D Wolę się dokładnie dowiedzieć jak ktoś to robi, zwłaszcza że ładnie to wygląda, niż wyważać otwarte drzwi :)

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: KARLone »

ja zmierzyłem tylko kierownicę. Potem wysłałem zamówienie do kolesia na jednym z serwisów aukcyjnych i on wszystko sam docinał. Mam wrażenie, że wymiar który mu podałem trochę skrócił ale pasowało idealnie. Tak jak mówię, skóra jest bardzo elastyczna i pierwsze wrażenie jest takie, że jest za mała jednak jak założysz jest idealna. Nie stosowałem żadnych klejów tylko obszywałem. Z doświadczenia już wiem, że nawet jak jest jakaś fałdka to się z czasem ładnie ułoży i zniknie. Facet u którego zamówiłem, przysłał mi tę samą nić co obszyta była skóra i igłę do szycia, więc nie trzeba być wyposażonym, żeby podejść do tematu z marszu. Skóra jest z jednego paska, więc jest jedno miejsce łączenia, które jest "fabrycznie" zeszyte. Szew nie jest płaski, więc wyciąłem rowek w kierownicy żeby szew mógł się schować, widać go na jednym ze zdjęć, kiedy skóra jest dopiero co założona na kierownicę. Jak szew się schowa to przelatuje się przez niego jak przez inne miejsca. szczegółowe zdjęcie będę mógł zrobić jutro, gdyż dopiero jutro będę na chacie.


piotrekzet

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: piotrekzet »

Nareszcie weszły mi fotki! :)
Teraz juz jestem mądrzejszy :D
A mógłbyś wkleić link do aukcji, gdzie to kupiłeś? Jak już masz sprawdzonego dostawcę, który wysyła to, co zamówisz, to może i ja się skuszę na prawie "gotowca" zamiast bawić się w szycie i wycinanie od podstaw.
Dzięki za cierpliwość :cool:

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: RadAg! »

Moze wam otworzyc kacik krawiecki na forum? Dajcie znac, nie ma problemu ;D ;D ;D ;D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: 91 Pontiac Trans Sport 3.1 TBI

Post autor: piotrekzet »

RadAg! pisze:Moze wam otworzyc kacik krawiecki na forum? Dajcie znac, nie ma problemu ;D ;D ;D ;D
:D :D :D :D :D :D
Prawdziwy mężczyzna potrafi nawet szydełkować :cool:

Żarty żartami, ale może któregos dnia wrzuce fotę kierownicy od taurusa po malutkim upgradzie :P Miałem tylko problem z obszyciem tego cholernego koła! :D

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Obszywanie kierownicy skórą

Post autor: KARLone »

tak wyglądają szczegóły
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ