Wymiana skrzyni biegów

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1992-1995

Topic author
Andrzej
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2006, 13:53
Skąd: Iława

Wymiana skrzyni biegów

Post autor: Andrzej »

Czy skrzynie biegów w modelach z 1992 i 1994 są jednakowe? Czy można je wymienić bez większych problemów. Moja obecna skrzynia przy zmianie z 1 na 2 szarpie. Pozostałe biegi wchodzą bez problemu. Był zmieniany olej /opiłków brak/ i filtr. o ile się orientuję są skrzynie AXOD i AXOD-E. Oczywiscie chodzi o Taurusa 3,0ltr.


cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

a skrzynia AX4N? taka tez wystepuje w taurusie. z tego co wiem to skrzynia AXOD-E (AX4S) jest sterowana elektronicznie, stad literka E w nazwie. a jaka miales do tej pory zamontowana?
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994


Topic author
Andrzej
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2006, 13:53
Skąd: Iława

Post autor: Andrzej »

Najprawdopodobnie jest to skrzynia AXOD /ta którą wymieniasz jest w III generacji/


cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

jesli w jednym i drugim jest axod to na 100%$ da sie wymienic, jesli juz chcialbys jaks inna mieniac to juz troche inna sprawa, wtedy przydaloby sie silnik tez przeszczepic z dawcy skrzyni ale to juz inna bajka.
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Ja ostatnio robiłem wymianę skrzyni - jednak w III-gen. Zamieniłem AX4S na AX4N - ogólnie operacja wymagała wymainy półosi (inne długości), wymiany czujnika TR (traction range)- bo mi się nie chciało wymieniać wiązki oraz kompa. Skrzynie zmieniłem bo właśnie mi czasami szarpała - robiłem pomiar liniwy ciśnienia (raz był idealny, a za innym razem poza górnym zakresem), oraz testowałem stall speed - idealny w normie. Z tego co się dowiedziałem wystarczy wymienić solenoid konwertera i skrzynka powinna być w pełni sprawna - dla zainteresowanych mam ją na zbyciu.


oicmoh
Posty: 83
Rejestracja: 13 paź 2006, 19:00
Skąd: Warszawa

Post autor: oicmoh »

Z tego co pamiętam możesz mieć kłopoty z wiązką elektryczną - inne końcówki (warto sprawdzić). Niby wszystko wygląda na takie same, ale przy przekładce okazuje się, że wtyczki mają inny kształt - z tego co się tym interesowałem, niemalże co roku są wprowadzane mało istotne inowacje.
Co do wymiany skrzyń biegów z różnych roczników, to nie ma problemu - ostatnio (tzn. rok temu) włożyłem do Taurusa z 1993 r. skrzynię biegów z Taurusa 1991 r. - w warsztacie coś pokombinowali przy wiązce (inne sterowanie) i jak na razie jest OK.

Pozdrawiam
Robert


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Wszystkie wytyczki (poza czujnikiemTR - a ten został wymieniony na pasujący do założonej wiązki) pasowały, mam drugą wiązkę od skrzyni AX4N - jak będzie mi się chciało to może i ją wymienie.


Alexander25

Re: Wymiana skrzyni biegów

Post autor: Alexander25 »

jak rozwiazac problemroznych wtyczek w skrzyniach biegow w taurusach 2 gen?


Alexander25

Re: Wymiana skrzyni biegów

Post autor: Alexander25 »

NO i ciekawie. Odebralem dzis auto. Silnik w taurusie chodzi idalnie hamulce juz tez. Skrzynoachodzi super do pewengo monetu po jakis 5 minutach stania na parku zaczela mi piszczec. Sciagnalem stary olej wlalem nowy przejechalem sie 8km i przestalo . Jedyna rzecz jaka sie dzieje jeszcze jest to ze jak dam ostro po hamulcach to auto mi gasnie. Czy ktos mial takie cos?
Piotrzet kickdown sie obudzil i juz ladnie dziala.
Czy mozecie podac jakies na miary na serwis skrzyn automatycznych w Warszawie i okolicach? W piatek jade do Juzefowa to moze oni zobacza co i jak:)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Wymiana skrzyni biegów

Post autor: RadAg! »

Zobacz Midparts. Slyszalem o nich dobre opinie:
http://midparts.pl/kontakt.php
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Wymiana skrzyni biegów

Post autor: Alexander25 »

dzieki pewnie sie odezwe. Cale to zamieszanie ze skrzynia wyszlo mnie jakies 6tys w sumie wiec juz nie bede cwaniaczyl a nastepnym razem kupie nowa skrzynie z USA bo sa tanie. Do tych gosci sie przejade zobacze co powiedza:)


Alexander25

Re: Wymiana skrzyni biegów

Post autor: Alexander25 »

W NY na zamowienie dla klientow sprowadzaja nowe czesci z magazynow ktore im nie zeszly. Silnik V8 nowy z osprzetem mozna kupic za 1200USD z gwarancja forda o chyba nie jest duzo:P

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Wymiana skrzyni biegów

Post autor: RadAg! »

W Midparts maja tez nowe skrzynie w dobrych cenach. 4R70W do Mustanga/CV/Town Cara jest po 5 tys. zl. Tyle samo biora za wymiane wszystkich bebechow skrzyni wiec lepiej chyba dolozyc troche za montaz/demontaz skrzyni i masz dwie. Rozpoznawalem temat bo moj automat bedzie sie nadawal do serwisu, to znaczy juz sie nadaje ale jeszcze jezdzi :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Wymiana skrzyni biegów

Post autor: Alexander25 »

No wlasnie mam do kupienia zamiennik oryginalnej skrzyni do gl z 1992 roku z instalacja 3200. jesli znajde za 4tys taurusa 2 gen na chodzie z dobra skrzynia to wrzuce do swojego manual i bede mial dwa taurusy a wlasciwie to 3 i pol bo po dzisiejszym dniu widze ze kawalki taurusow zajmuja mi pawlacz balkon kawalek piwnicy i pol pokoju.
A ma ktos na forum dobre namiary na tapicera rejon to Warszawa i okolice bo straszy u mnie podsufitka do taurusa rok 1992 a w moim jest poorana i chce zrobic swapa:) za 75 USD wylicytowalem nowa w sklepie w USA wietrzyli magazyny i wszystko do taurusa mustanga CV explorera oraz F150 z lat 1990-1996 bylo za mala kase.
jak sie uda poleciec do USA w marcu to bede buszowal po szrotach dookola NY:) i bede wysylal graty do pl:) pewnie calego SHO na zapas bym sdiagnalbo bardzo fajnie mi sie nim jezdzi:)

A czy Twoja skrzynia automatyczna jest taka sama jak w mustangach z lat 1994-1998? Gosc na forum mial skasowanego stanga GT z automatem na chodzie to moze by pasowala

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Wymiana skrzyni biegów

Post autor: RadAg! »

Alexander25 pisze:w sklepie w USA wietrzyli magazyny i wszystko do taurusa mustanga CV explorera oraz F150 z lat 1990-1996 bylo za mala kase.
Dziekujemy ci wszyscy za zapodanie info o wyprzedazy...Szkoda tylko ze juz po fakcie :shoot:
Alexander25 pisze: A czy Twoja skrzynia automatyczna jest taka sama jak w mustangach z lat 1994-1998? Gosc na forum mial skasowanego stanga GT z automatem na chodzie to moze by pasowala
Moja jest na chodzie wiec po cholere mi nastepny szrot. Albo nowa albo zadna :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ