Pytanie o gaz

Lincoln
Awatar użytkownika

kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Pytanie o gaz

Post autor: kelpin »

Zamontuj sobie zwykłą instalację, ale z BLOSem. Nie będzie strzelał. W nowych instalacjach BRC (zwykłych) jest chyba nawet coś podobnego zamiast BLOSA - taki silniczek krokowy w standardzie, połączony z lambda. Też ponoć nie strzela. Ale jak to działa to musisz podpytać gazowników bo nie wiem...
Tu masz o blosie: http://www.corrado.com.pl/warsztat/blos ... rukcja.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Koszt blosa BRC to ok 300zł. U znajomego w zakładzie w wawie montowali to do m.in. Jeepów 5.2V8, 4.0 itp...

PS dowiedz się jakie graty do tej sekwencji za 3500zł mają iść bo później możesz narzekać ;)

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Pytanie o gaz

Post autor: KARLone »

jak silnik jest na wtrysku to nie polecam blosa. Blos jest dobry do gaźnikowców. U mnie właśnie był blos a silnik na pojedynczym wtrysku i dwa razy strzeliło. Kolektora nie rozerwało, bo bezpośrednio nad dolotem jest filtr powietrza więc wyleciał talerz pokrywy filtra. Przerobili mi to na tradycyjna instalację z mikserem.

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: Pytanie o gaz

Post autor: grusiak »

Blos to z racji konstrukcji tylko jesli jest przepustnica powietrza. Jesli nie ma, to trzeba mikser wykombinować.
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: Pytanie o gaz

Post autor: bluecard88 »

Odkopię temat z racji , iż planuje w grudniu montaż LPG. Ja zdecydowałem sie na sekwencje, koszt ok 4000.
Proszę o wypowiedz właścicieli CV, MGM czy LTC gdzie macie zamontowana butle i jaka pojemność butli? Chciałbym duża butle, tylko nie wiem czy wejdzie w bagażniku na ta półkę co zapas leży? Bo normalnie w bagażniku to odpada bo niechce miejsca stracić . Wojtek ty sie już coś interesowałes gazem? Co u siebie będziesz zakładał?
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Pytanie o gaz

Post autor: wojtekrobert »

Chciałbym sekwencję. Koszt mam nadzieję zamknąć się w 5 tys. Butle zakładam jak najniżej, prawdopodobnie wrzucę walec 60-90 litrów na sam dół, trochę bagażnika ubędzie ale jakoś to przeżyję. Dlaczego nie chcę u góry? Środek ciężkości samochodu się zmieni, butla pełna gazu będzie ważyć kilkadziesiąt kilogramów, może to dość poważnie wpłynąć na prowadzenie i bujanie, a co za tym idzie bezpieczeństwo.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Pytanie o gaz

Post autor: KARLone »

można by założyć np. dwa zbiorniki toroidalne w miejscu koła zapasowego, myślę że z 80 L gazu by wtedy weszło. Kilkadziesiąt kg (tak na prawdę 150-200 kg ze zbiornikami) może nieznacznie zmienić prowadzenie ale przy spokojnej jeździe nie powinno być problemu. Ja mam tradycyjną butlę (60L, a wchodzi ok 52) i nie narzekam na brak miejsca w bagażniku ale wyrzuciłem zapas. Dwa wózki i nasze bagaże wchodzą bez problemu.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Pytanie o gaz

Post autor: wojtekrobert »

Ja będę raczej stawiał na walec, przytulony do baku, dużo z bagażnika nie zabierze. Prowadzenie i bezpieczeństwo jest ważniejsze. Btw. na półce za bardzo nie mamy do czego przymocować, a przy wypadku cały zbiornik może polecieć na kanapę i nic go nie blokuje... a tak jest za zbiornikiem paliwa przymocowany do podłogi, jak odpadnie to zatrzyma się na zbiorniku paliwa.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Pytanie o gaz

Post autor: KARLone »

Wg Ciebie Wojtek, koło zapasowe nie powinno jeździć na tylnej półce?

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Pytanie o gaz

Post autor: wojtekrobert »

KARLone pisze:Wg Ciebie Wojtek, koło zapasowe nie powinno jeździć na tylnej półce?
Kolo zapasowe ma fabryczne dobre mocowanie, pewnie atestowane/sprawdzene na wytrzymałość. Co do butli to jest ten klopot, że trzeba dorobic mocowania, nie wiem jak tam wyglada sprawa z miejscem i dojsciem, moze bedzie trzeba zrzucac zbiornik benzyny. No i butla jest duzo ciezsza od kola zapasowego. Dla mnie osobiście bezpieczniej bedzie jak butla bedzie na dole. Ale tez zależy mi na prowadzeniu, nie wiem czy mocno wplynie wyzszy srodek ciezkosci na zachowanie samochodu, ale wolę nie ryzykowac pogorszenia wlasnosci jezdnych.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Pytanie o gaz

Post autor: KARLone »

myślę, że nie potrzebnie się tym martwisz. Duży zbiornik w bagażniku spowoduje, że tył przysiądzie tak jak u mnie, co również niekorzystnie wpływa na rozkład obciążeń i prowadzenie. Po prostu przy normalnej jeździe nie ma to znaczenia, szkoda zaprzątać sobie tym głowę.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Pytanie o gaz

Post autor: wojtekrobert »

A jaki duzy masz zbiornik? W sumie to w moim dupa teraz rowno stoi, nie chcialbym aby opadla.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Pytanie o gaz

Post autor: KARLone »

aktualnie mam 60L ale w 2017 kończy mi się legalizacja, z racji remontu blacharskiego zbiornik jest demontowany więc chyba nie będę go montował z powrotem. Obgadam z gazownikiem jakie widzi opcje, rozważę kwoty i zdecyduję, czy robi tak jak było, czy przerabiamy na półkę. 60 L na takie auto to dość optymalna pojemność, ja robiłem ok 380km na zbiorniku. Jak nie zapuszczasz się w Polskę można mniejszy.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Pytanie o gaz

Post autor: wojtekrobert »

Czytam, że taki zbiornik pełen gazu waży około 60 kg, faktycznie trochę tył może się położyć.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Pytanie o gaz

Post autor: RadAg! »

A może dwa toroidalne ale nie na półce, tylko na dnie bagażnika? Na to jakaś płyta i w sumie bagażnik pozostaje całkiem pojemnym prostokątem, środek ciężkości jest OK a jak wlew się zamaskuje to nawet nie widać że jest gaz. Pytanie tylko ile gazu mozna by optymalnie zmieścić w takim układzie?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Pytanie o gaz

Post autor: cezar62 »

Też myślałem o takim rozwiązaniu - dwa zbiorniki na dnie bagażnika i płyta na wierzch do wyrównania całości bagażnika. To chyba dobry pomysł. W Mondeo mój syn ma zbiornik w dziurze koła zapasowego i ładuje do niego 35 litrów gazu. Pozostaje kwestia połączenia zbiorników do rozwiązania. Ale myślę, że to jest do zrobienia.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

ODPOWIEDZ