Kontrolka Check DCL - co to jest?

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
Duzy32
Posty: 53
Rejestracja: 11 lip 2013, 09:00
Samochód: Lincoln Continental 3.8
Skąd:

Kontrolka Check DCL - co to jest?

Post autor: Duzy32 »

Siema, zapewne prawie kazdy z nas spotkal sie z komunikaten-kontrolka CHECK ENGINE i wie co oznacza,a czy ktos sie spotkal z komunikaten Check DCL? bo nie wiem co to znaczy ....

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Kontrolka Check DCL - co to jest?

Post autor: KARLone »

data communications link, jeśli jest aktywne to znaczy, że twój komputer nie wysyła i/lub nie odbiera prawidłowo informacji tj zużycie paliwa, dane ze wskaźników na desce. Możliwe że coś nie tak z deską rozdzielczą i wymaga naprawy lub wymiany. Ponoć nie wypływa to w żaden sposób na pracę auta poza nieprawidłowym wyświeltanych danych na desce. Zalecają przeczyszczenie złącza alkoholem, czasami pomaga. Tyle wyczytałem w sieci.


Topic author
Duzy32
Posty: 53
Rejestracja: 11 lip 2013, 09:00
Samochód: Lincoln Continental 3.8
Skąd:

Re: Kontrolka Check DCL - co to jest?

Post autor: Duzy32 »

duzo wyczytales bo nie bylem pewny czy to aby na pewno od tego, a wlasnie mam problem z digitalem, ok podziekowal bardzo.

ODPOWIEDZ