Town Car 2000 świerszczy pod maską

Lincoln
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: mmaciekk94 »

Hej!
Pojawia się u mnie na pracującym silniku szum. Po zdjęciu paska okazało się, że pompa wody ma delikatny luz góra/dół i po zakręceniu typowy dźwięk kończącego łożyska. Pompa nie cieknie, temperatura w porządku i zastanawiam się czy nie spróbować jej wyjąć i zmienić po prostu łożyska i uszczelniaczy, ktoś to praktykował czy zostaje nowa pompa?
I sprawa numer dwa, może ktoś pamięta czy koło od wspomagania powinno mieć luz w płaszczyźnie przód/tył (nie szumi)?

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: mmaciekk94 »

No i pompę dorwałem jednak całą nówkę motorcrafta ale pytanie co z tym kółkiem od wspomagania?

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: KARLone »

Zaznaczając że nie znam sie to akurat na pasku wieloklinowym nie powinno byc zadnego luzu.


piotrekzet

Re: Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: piotrekzet »

Przód tył na wspomaganiu to mogę sprawdzić jutro, wydaje mi się, że ma. Dobrze, że zmieniasz całą pompę, bo bez dobrego ściągacza do łożysk to byś się, że tak powiem kolokwialnie, zesrał :)
Uważaj, żeby nie ujebać żadnej śruby, bo później sporo pieprzenia się z rozwiercaniem i gwintowaniem. Przerabiałem to w taurusie.

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: siwrelax »

I nigdy nie używaj do zerwanych śrub wykrętaków (chyba że masz takie za 500 PLN-ów) Jak wykrętak się złamie to masz przesrane, bo nie przewiercisz ani nie wyciągniesz tego kure...wstwa ;)


piotrekzet

Re: Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: piotrekzet »

siwrelax pisze:I nigdy nie używaj do zerwanych śrub wykrętaków (chyba że masz takie za 500 PLN-ów) Jak wykrętak się złamie to masz przesrane, bo nie przewiercisz ani nie wyciągniesz tego kure...wstwa ;)
Amen :)
Jeśli nie chce iść po dobroci, a jeszcze nie urwałeś to grzej palnikiem. Tylko nie takim "patyczkiem" za 10-20 pln do nabijania z butli gazu od zapalniczek, bo to jest półrazówka, ale zakładanym na butle. Jakiś czas temu kupiłem u chińczyka taki palnik, zakładany na butlę gazu, z piezoelektrycznym zapalaniem, jedna z nielicznych rzeczy od żółtego brata, która dobrze działa. Kosztował coś około 25 PLN. Przydaje się też w zimie do odmrożenia kłódki od bramy :D

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: mmaciekk94 »

Śruby pięknie sie odkręciły. Pompa zmieniona, trochę sprawiła opór zeby zejść ale sie udało. Stara była tez motorcrafta, ciekawe czy jeszcze fabryczna bo termostat jak wyciągałem zeby dolać płynu to tez był motorcrafta jeszcze chyba ze ktos oryginały zakładał wczesniej...:)
Chodzi o luz na kole od wspomagania przód/tył ale nie chalasuje?


piotrekzet

Re: Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: piotrekzet »

Mam lekki luz, trudno powiedzieć jaki, bo posiałem suwmiarkę. Nie wiem czy hałasuje, mam luzem tę pompę :) A sprawdzałeś łożysko napinacza paska?

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: Town Car 2000 świerszczy pod maską

Post autor: mmaciekk94 »

Tzn juz wyeliminowałem swierszczenie i winna okazała sie pompa ale zainteresował mnie ten luzik pompy przy okazji bo nie chciałbym np stracic wspomagania gdzieś w trasie czy cos...

ODPOWIEDZ