Ford Crown Victoria p71 2004

Ford
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: crownvictoriase »

Czesc jestem nowym na forum, mam kilka pytań, być może przewinęły sie juz te pytania, ale ze mam ich kilka to bedzie fajnie jak bedą w jednym miejscu.
Od niedawna jestem właścicielem w/w Forda Viki rocznik 2004 i chciałbym pogłębić moja wiedE na temat tego wspaniałego samochodu.
Gdzie najlepiej najtaniej kupować ewentualnie czesci?
Czy pasują czesci z innych samochodów np Lincolna bądź innego Forda?
Potrzebuje wymienić obudowę filtra powietrza bo jest pęknięta -może ma ktos do sprzedania?
Nie mam koła zapasowego, ani lewarka tez z chęcią bym kupił
Chciałbym zamontować push bar, niestety chyba sa tylko na ebay
Oleje, do skrzyni wchodzi 11 litrów a do silnika ile?
Jaki olej używacie do silnika?
Mam jeszcze pare pytań, ale może jak pojawia sie komentarze.
Pozdrawiam serdecznie :)
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: RadAg! »

Po pierwsze to odpowiedzi udzielę na kredyt bo nie dałeś zdjęć a bez zdjęć to lipa :P

Po drugie masz najlepszy rocznik P71 (03 i 04 :) ) wg opinii wielu użytkowników (ale nie mojej :P )

Po trzecie części kupujesz w USA bo za tę samą cenę co zapłacisz w Polsce czy Europie kupujesz zazwyczaj oryginały a nie chińszczyznę. Na rockauto kupisz praktycznie wszystko, ja osobiście korzystałem też z tascaparts. Mają dużo części których nie ma nigdzie indziej (np kolumnę kierownicy) lub części blacharskie (zawiasy drzwi) ale mają tylko oryginalne podzespoły dlatego bywa drogo (choć shipping mają nierzadko tańszy od RA więc wychodzi podobnie). Jeszcze summit racing warto zagladać.
Lincoln Town Car i Mercury Grand Marquis to bliźniacze auta więc sporo części pasuje z tym, że licz się z tym że w P71 masz sporo podzespołów DEDYKOWANYCH do P71 i warto je stosować jeśli chcesz zachować włąściwości jezdne o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Choćby głupie klocki hamulcowe kupujesz do POLICE a nie jakieś byle jakie ;)
Pushbar tylko ebay lub sklepy w stanach. Nowy mozna dorwać za ok 200 USD. Jak znajdziesz w Europie to cena będzie jak za nowy a będzie używany znając życie.
Do skrzyni, jak robisz pełną wymianę to nawet lepiej mieć 13-14 litrów, nie wiadomo ile ci wyjdzie na płukanie skrzyni jeśli chcesz to robić. U ciebie nie ma korka spustowego na konwerterze niestety więc trzeba albo temat olać albo wypompować olej.
Do silnika 5W20 lub 5W30. Oba oleje są dobre dla tego silnika, 5W20 zostałwprowadzony jako rzadszy olej aby zmniejszyć zużycie paliwa. Wszystko zależy od stanu twojego silnika i przebiegu. Ja leję 5W30 blendowany i jestem zadowolony. Osobiście polecam Valvoline, Red Line, Motul. 4.7 litra wchodzi.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: piotrekzet »

Siema :) Mam ze dwie dojazdówki na zbyciu, ale na 15 cali i jedną pełnowymiarową stalową, też 15. Lewarek jakiś się przewraca. Zależy skąd jesteś, jak gdzieś niedaleko to możemy się zgadać.


Charon
Posty: 356
Rejestracja: 27 lip 2015, 21:32
Skąd:

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: Charon »

O żesz, 11 litrów oleju w skrzyni???

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: KARLone »

kolejna zagubiona duszyczka odnaleziona - witaj! :) Dawaj sweet focie. W której części globu przetrzymujesz to cudo?

Części? Będziesz tak biegły w zakupach za oceanem jak na allegro. Konto paypal i karta kredytowa czyni cuda choć sporo podstawowych części można u nas dostać. Ja i tak kupuje za oceanem, bo tam wiem co biorę, u nas najczęściej są to najtańsze zamienniki.

Olej? Mojemu wszystko jedno, byle był 5W30. Miałem już shella, castrola, motula, motorcrafta europejskiego i każdy był dobry.

Awatar użytkownika

Topic author
crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: crownvictoriase »

Oj, jak fajnie tyle odpowiedzi
Piotrekzet ja mieszkam w Sztokholmie, ale jestem kilka razy w roku w Polsce zazwyczaj w Częstochowie i Warszawie.
W październiku nawet będę brać ślub w Warszawie. Widzę, ze Ty jesteś z Warszawy, a tam mieszka moja siostra, wiec temat lewarka i koła można szybko ogarnąć, bo trochę boje się jeździć bez zapasu :)
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

Topic author
crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: crownvictoriase »

RedAg dzięki za obszerna odpowiedz. Fajnie słyszeć takie fachowe odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2016, 20:58 przez crownvictoriase, łącznie zmieniany 1 raz.
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód


piotrekzet

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: piotrekzet »

Tylko trzeba sprawdzić czy 15 cali nie będzie ocierać o zacisk, bo zakładam, że jeździsz na 16? W razie czego namiary na mnie znajdziesz w kontaktach, maila sprawdzam kilka/naście razy dziennie. W kwietniu od 11 nie będzie mnie w Wawie przez jakieś trzy tygodnie.
Żenisz się? Fajnie, żeń się, dlaczego niby miałbyś mieć lepiej ode mnie ;)

Awatar użytkownika

Topic author
crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: crownvictoriase »

Karlone. Faktycznie jeszcze nic nie kupowałem na eBayu ale wczoraj oglądałem obudowę filtra powietrza, używana 25 dolarów ale przesyłka kosztowała 60 dolcow :/
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

Topic author
crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: crownvictoriase »

Zaraz spróbuje wrzucić jakieś zdjęcia tylko muszę ogarnąć jak, bo to nowe forum dla mnie :)
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: KARLone »

ja w zadnym aucie nie mam zapasu, praktycznie w każdym nowym jest tylko zestaw naprawczy. Jak opony są dobre to zazwyczaj nie ma problemu. W aucie woże tę pianę do pompowania kół. Nawet jak będzie gwóźdź to powietrze nie schodzi i można spokojnie dojechać.

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: saint benji »

A ja np. u siebie mam pełnowymiarowy zapas i taką opcję polecam :)

Podobno w ogóle w cywilnych wersjach pojedynczy wydech i koło dojazdowe były za dopłatą, a standardowo były dwa wydechy i pełnowymiarowe koło zapasowe. :D

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: wojtekrobert »

to ja mam jakąś hybrydę bo mam dojazdówkę i dwa wydechy :P
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


piotrekzet

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: piotrekzet »

Z tą pianą to słyszałem różne opinie. Podobno jest tak, że jak jej użyjesz to i tak musisz jechać do wulkanizacji, bo cośtam. Nie wiem co, nie dopytywałem się, w każdym razie trochę mnie to zniechęciło. Korzystałeś z niej kiedyś?

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Ford Crown Victoria p71 2004

Post autor: saint benji »

wojtekrobert pisze:to ja mam jakąś hybrydę bo mam dojazdówkę i dwa wydechy :P
To chyba niezależnie było. Tzn. pojedynczy wydech kosztował chyba 600 dolarów, nie wiem ile kosztowało koło dojazdowe. Brzmi to dziwnie, ale info mam od jakiegoś typa, który pracuje jako przedstawiciel forda w USA.

ODPOWIEDZ