Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Lincoln
Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: dominiko19 »

Mam taki problem, że brakuje tu jakiejś części która odpowiada za sterowanie ciepłą wodą w wężach - steruje jej przepływem na nagrzewnice lub jak włączamy na panelu na chłodno i klimę to blokuje. U mnie są to 2 zawory hydrauliczne, zamykam je na wiosnę lato a jak chce używać ogrzewania to je otwieram i wtedy nie używam klimy. Na zamkniętych na panelu mogę ustawić na ciepło ale ciepło nie dotrze do kabiny. A jak otworze to leci. Jest tam też jakiś elektrozawór wolny z wężykiem podciśnienia który nie jest wpięty nigdzie. Nie wiem czego tu brakuje i jak to nazwać. Lincoln Town Car 1996r 4.6 silnik Limuzyna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten elektrozawór widać koło zbiorniczka z płynem chłodniczym.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: RadAg! »

Ale po co takie ceregiele z zaworami?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: piotrekzet »

Tak jak pisze Radek, na dzwonek te zawory? Otworzyć i zostawić otwarte. Ciepłe powietrze nigdy nie będzie docierać do kabiny gdy te zawory są zamknięte. Mało tego, masz szansę przegrzać silnik. Jeśli ktoś to założył to widzę w sumie trzy możliwości
1. Ciekła nagrzewnica, być może wymienił, ale we własnym zakresie i dołożył zawory jako element łączący, bo nie potrafił/nie miał narzędzi żeby połączyć fabrycznie.
2. Była tam instalacja LPG, ktoś wyjął, ciąg dalszy jak wyżej.
3. Sprytny patent z lat 70 ubiegłego wieku na zimę. Zawory zakręcone, odpalam silnik, czekam aż się rozgrzeje (co nastąpi szybciej w krótszym układzie), a do tego czasu w środku albo się hibernuję, albo dogrzewam farelką.
Teraz mi przyszedl do głowy jeszcze czwarty pomysł. Być może non stop działa ogrzewanie i ktoś zamiast naprawić, odciął nagrzewnicę. W sumie to do mnie najbardziej przemawia, zwłaszcza w kontekście tajemniczego elektrozaworu podciśnienia. Nie mam pojęcia do czego ten elektrozawór, być może właśnie do odcięcia ciepłej wody na nagrzewnicę, ale może lepiej niech odezwie się ktos z lincolnem, ja takiego patentu nie mam. A przynajmniej nie w tym miejscu :)


piotrekzet

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: piotrekzet »

Jeszcze jedno - żadna rurka nie jest podłączona czy tylko jedna? Być może (ale powtórzę, niech potwierdzi to ktoś z lincolnem) idzie do odmy na deklu zaworów. Masz tam podwójne wyjście, górne jest cieńsze i prawdopodobnie zatkane (fabrycznie dodają zatyczkę, wiem, bo kupiłem taką samą), ale może u Ciebie oryginalnie idzie jedna z tych rurek od elektrozaworu. Jeśli obie są odłączone to ja się poddaję :)

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: dominiko19 »

Ten jeden wężyk z 2 widocznych idących od tego elektrozaworu nie idzie nigdzie tylko tam wsunięty jest. Idzie nim zasys cały czas. gazu nie miało. jestem 2 właścicielem w Polsce z czego 1 miał go tylko rok ale nie mam do niego kontaktu bo oddał auto w rozliczeniu do komisu. Ja mam je od 4 lat. Jeżeli są otwarte te zawory to nawet jak ustawie na zimne żeby leciało to leci raczej letnie. Mówię o tym jak jeszcze klima nie była zrobiona. Teraz nie sprawdzałem bo zakręcam na lato i tyle silnik nigdy sie nie grzał idealnie na środku nawet jakby stał godzine z odpalonym silnikiem. Było w bagażniku jak kupiłem takie ustrojstwo z 4 wejściami taki czwórnik z membraną właśnie na podciśnienie i tam te podciśnienie zasysalo membranę i zmienialo obieg wody. Ale gdy to założyłem okazało sie, że przecieka. A ktoś mi powiedział że to też nie było od tego auta. Jak znajdę zrobię zdjęcie.
A minus tego wszystkiego jest taki, że jakby nagle się zrobiło zimno czy na odwrót i reguluje na kokpicie klimatroniku to tylko zwieksza sie dmuchawa a nie leci czy to jak chce cieplejsze czy zimniejsze. Albo zimno albo cieplo. Żyje z tym od kilku lat ale co jakiś czas wracam i nikt nie ma pomysłu jak to powinno być itd. Bo co powinno regulować przepływem wody na nagrzewnice lub jej blokowaniem? Jak chcemy 22 albo 27??Coś musi tym sterować.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: RadAg! »

A nie jest tak ze nic nie steruje nagrzewnica tylko do rozgrzanego przez nagrzewnice powietrza dobiera sie uchylnymi drzwiczkami w odpowiednim tunelu nawiewu odpowiednią ilość zimnego powietrza tak aby uzyskać pożądaną we wnetrzu auta temperaturę?

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: dominiko19 »

Tam było coś takiego w bagażniku i po podłaczeniu niby działało ale sączył się płyn z tego tłoczka. I założyłem tak jak było te cudo czerwone hehehe
Nawiewy, elektronika zmiany gdzie ma dmuchać na nogi czy mieszanie góra dół dziąła idealnie.

Obrazek

Obrazek

A ma pomysł ktoś od czego to i z jakiego auta?????


piotrekzet

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: piotrekzet »

Dla mnie to wygląda jak rozdzielacz podciśnienia. Montowany w pobliżu serwa. Nie od forda i mercurego - jeśli to coś pomoże, ale już lincoln mógłby być.
Pomysł z klapką też mi przyszedł do głowy, w sumie bardzo typowy problem.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: dominiko19 »

Więc od czego, od Lincolna ta część. A co z tą klapą bo nie kumam?
Ale rozdzielacz ciśnienia to miejsze wejścia ma a ten ewindentnie na węże a na podciśnienie tylko do tłoczka ma otwór.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: dominiko19 »

Ten jeden z wężyków idzie z tego rozdzielacza przy podszybiu jak na zdjęciu do tego zaworu przy zbiorniczku płynu i z niego wychodzi i szedł do tego czegoś z poprzednich postów.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2016, 19:10 przez RadAg!, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Taguj zdjęcia [img]zdjecie[/img] Możesz zrobić to ręcznie lub poprzez przycisk w edytorze "Img". Możesz też wrzucać zdjęcia bezpośrednio na forum jako załącznik!

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: saint benji »

Jaki sens ma niewłączanie klimatyzacji zimą?

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: cezar62 »

Może mieć sens, ale czemu pytasz tutaj o to?...
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


piotrekzet

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: piotrekzet »

Jeśli większa średnica i od zbiorniczka płynu to może od spryskiwaczy?
Klapka - jak odchylisz schowek przed pasażerem i odchylisz zabezpieczenia po bokach, tak żeby wisiał, wsadzisz głowę to powinienieś zobaczyć nagrzewnicę. I w niej jest (prawdopodobnie, bo to jednak lincoln) klapka, która zmienia nawiew z zewnątrz/wewnątrz. Kiedyś popularna usterka w fordach, spadało cięgło, zazwyczaj wystarczyło ją pchnąć ręką. Reszty Twojego postu nie kumam, ale jestem po całym dniu podróżowania :)

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: dominiko19 »

Żadnego zbiorniczka i żadnych spryskiwaczy wszystko działa to idzie od listwy podciśnienia do tego elektrozaworu a z niego wychodzi wężyk i nie idzie nigdzie.

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Czego brakuje w sterowaniu ciepło - zimno? Lincoln Town Car 1996r

Post autor: saint benji »

cezar62 pisze:Może mieć sens, ale czemu pytasz tutaj o to?...
Bo kolega w pierwszym poście napisał, że na zimę przekręca zawory, żeby mieć ogrzewanie i nie używa klimy, a przecież klimy najlepiej używać cały rok, żeby się sprężarka nie zacierała.

ODPOWIEDZ