2000 Lincoln Town Car

Lincoln
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: RadAg! »

Wydaje mi się że będą identyczne ale jak to rozbierzesz to możemy porównać nr części itp
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Prezes_XJ
Posty: 78
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:12
Samochód: Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: Prezes_XJ »

Trzeba kontynuować wątek... ;)

Na początek trzeba było spersonalizować radio, bo była jakaś zwykła tapeta i niebieskie podświetlenie. Radio ma na szczęście opcję zmiany kolorów, jak również zgrywania tapet z pendrive'a. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
Obrazek

Obrazek

Jak nie jestem fanem wymiany radia na nieoryginalne, tak to wygląda (moim zdaniem) jak fabryczne :)

Następnie, jako że samochód jest użytkowany na co dzień, postanowiłem pokazać problemy parkingowe :P
Z tyłu już prawie dojechane...
Obrazek

A z przodu jeszcze trochę brakuje :D
Obrazek


W piątek prosto z pracy miałem jechać z narzeczoną na wycieczkę na weekend :) Tak żeby pocieszyć się idealnym okrętem na trasy. Niestety jakiś życzliwy człowiek nie polubił naszego Lincolna...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akurat w tym dniu wyjątkowo uległa uszkodzeniu kamera i nie można było od razu ustalić sprawcy... Na szczęście później, udało mi się ustalić, że mniej więcej w tym przedziale czasowym jeździł traktorek i sypał solą. Jest świadek który mówił, że słyszał jak sól napieprza po samochodach, więc niewykluczone, że jakaś grudka lub kamień poleciał w szybę. W poniedziałek będę ustalał szczegóły z zarządcą terenu.

Samochód względnie nietypowy, plus jeszcze taki dach, więc już od razu w głowie milion scenariuszy jak to teraz rozwiązać...

W pierwszej kolejności zacząłem szukać szyby. Znalazłem jedyną na allegro, pod Chełmem. Szybki telefon, rezerwacja i zamiast na weekend, prosto z pracy pojechałem po szybę. Zrobiłem ponad 500 km w dwie strony, ale dostałem oryginalną szybę taniej niż kosztowało mnie paliwo w dwie strony. :)

W sobotę z kolei pojechałem do poleconego warsztatu, gdzie pracują ludzie lubiący wyzwania i zajęliśmy się demontażem dachu i dostaniem się do szyby... co nie było takie proste!

Okazuje się, że dach to wielka skorupa z włókna szklanego, pokryta materiałem. Skorupa jest klejona do dachy na silikon/klej do szyb.

Trzeba było odkręcić kilka listewek:
Obrazek

Obrazek

A później za pomocą linki ciąć placki kleju :)
Obrazek

Poszło sprawnie i niedługo później dach już zaczął się "otwierać" :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na moje szczęście, nic nie popękało, nic się nie porwało!!! :D

Następnie nowa "stara" szyba została oczyszczona i zamocowana na swoim miejscu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie na dach znowu poszedł klej i dach wrócił na swoje miejsce :) Przy okazji zweryfikowałem stan blachy - wszystko jest idealnie, żadnych ognisk rdzy :)

Obrazek

Obrazek

No i po 24h samochód wyglądał jak przed zdarzeniem :)
Obrazek

I jeszcze nakleiłem naklejkę grupową USA Cars - którą planowałem nakleić w piątek na poprzednią szybę, ale nie zdążyłem...
Obrazek

A dziś już w ramach relaksu byłem wożony przez narzeczoną ;)
Obrazek

Po raz pierwszy, jedzie się równie wygodnie na innym miejscu niż kierowcy :D
Ostatnio zmieniony 02 mar 2017, 20:31 przez Prezes_XJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8 1985
Lincoln Town Car 4.6 V8 2000

Awatar użytkownika

EdMar79
Posty: 204
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:07
Samochód: Aurora 4.0 V8 '95 Jeep GC 5.7 HEMI '05
Skąd: Legionowo
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: EdMar79 »

Czy dobrze widzę że Targowek, choć bliżej mi do parkingu na Wola Parku.
Najważniejsze ze szybę sie udało ogarnac, ale kasę lepiej na inne rzeczy wydać...
I tak sobie pomyślałem że jednak zdecyduje się i wykupię AC na Jeep (choć bedzie mnie to kosztować 2000 rocznie) ale w takich sytuacjach problem juz bedzie po stronie ubezpieczyciela.

I chyba najważniejsze lubię jak odchodzisz do tematu samochodów ;)
W sumie też sam nie uznaję kompromisów i po prostu jak cos trzeba zrobić to trzeba zrobić porządnie ;)
Trzeba kiedyś sie gdzieś ustawić w wawie albo poczekać na rozpoczęcie sezonu Youngtimers ;)
Zachorowałam na amcary, ale dobrze mi z tym ;)
Aurora 4.0 V8 '95
Jeep GC 5.7 HEMI '05

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: RadAg! »

Miałeś dużo szczęścia, że szybko ogarnąłeś tę szybę i nie trzeba było ciągnąć z zagranicy. Patent z dachem typowo amerykański, aż ciary przechodzą :D
Trochę mnie martwiły te wszystkie opiłki o drobinki szkła na klapie bagażnika na fotkach. Ja bym sobie od razu dał jakiś kocyk albo prześcieradło żeby nie rysowały lakieru :P
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Prezes_XJ
Posty: 78
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:12
Samochód: Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: Prezes_XJ »

EdMar79 - parking Okęcie Cargo na Wirażowej 35 ;) Niestety nikt się nie poczuwa, więc na 99,9% koszt spada na mnie. Muszę się zainteresować zakupem AC lub co najmniej dokupieniem pakietu na szyby do OC :P
Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8 1985
Lincoln Town Car 4.6 V8 2000

Awatar użytkownika

EdMar79
Posty: 204
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:07
Samochód: Aurora 4.0 V8 '95 Jeep GC 5.7 HEMI '05
Skąd: Legionowo
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: EdMar79 »

Ja dziś wykupiłem OC dla mojego nowego nabytku chciałem AC, ale policzyli za komplet prawie 4k to zostało OC + NW + Opony + Szyby za 1,4k (gdzie opony + szyby 159 zł)
Zachorowałam na amcary, ale dobrze mi z tym ;)
Aurora 4.0 V8 '95
Jeep GC 5.7 HEMI '05

Awatar użytkownika

Prezes_XJ
Posty: 78
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:12
Samochód: Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: Prezes_XJ »

4 tys za AC (jak się domyślam) na WK 5.7 Hemi to dość sporo... ;) Oc z całym pakietem dodatkowym za 1400 zł to już spoko oferta :) Muszę zobaczyć co się da zrobić u mnie :)

Samochód kupiłem wraz z polisą ważną do lipca, więc dobrze by było jakby dało się do niej dokupić "rozszerzenie" :)
Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8 1985
Lincoln Town Car 4.6 V8 2000

Awatar użytkownika

Prezes_XJ
Posty: 78
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:12
Samochód: Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: Prezes_XJ »

Miesiąc mija od ostatniego wpisu, to czas coś dodać ;)

Ostatnio Lincz dostał nowy olej do silnika, wymianę pitman arm'a oraz nowe prowadnice szyby kierowcy i pasażera z tyłu, bo były zerwane linki. Na szczęście szyby w końcu działają!

Niestety przy okazji przeglądu byłem niemiło zaskoczony "pracą" wykonaną u poprzedniego właściciela.
Otóż tak został zrobiony wydech przez jakiegoś magika :(
Tak, wydech jest przyczepiony do mostu. MA-SA-KRA!!! Jutro TC jedzie do znajomego na usunięcie tego druciarstwa...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chciałem zobaczyć jak Lincoln wygląda bez blachy z przodu... i jest duuuuuuużo lepiej! Szkoda tylko, że zderzak dziurawy jak ser szwajcarski :P Chyba każdy przykręcał blachę w innym miejscu... :( Tak więc póki co tablica wróciła na zderzak...
Obrazek

Obrazek

W ostatni weekend pojechaliśmy do Sandomierza z okazji walentynek. Tak - ja i Lincz ;) A na serio, to jeszcze z Narzeczoną.
Podróż tym samochodem to czysta przyjemność!

Obrazek

Obrazek

Samochód zaskoczył nas niskim spalaniem. Które na dystansie 330 km (od pełnej butli do tankowania, do tego jakieś 50 km jeszcze po Warszawie) wyniosło 13,3l. Jest to realne spalanie liczone z zatankowanych litrów gazu podzielone przez liczbę kilometrów.

Później zaciekawiony ile musiało wynieść na samej trasie, zresetowałem kompa i pokazał taki wynik. Nie wiem na ile prawdziwy, bo wróciłem do domu, samochód postawiłem na parkingu i jeszcze nie tankowałem :) Ale obstawiam, że dużo wyższe nie było.
Obrazek

Po trasie (łącznie ok 700 km) zasłużył na umycie. Chociaż kolor ma najlepszy z możliwych, bo nigdy nie wygląda na bardzo brudnego ;)
Tu już wieczorową porą:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podczas mycia spadła mi jedna listwa z nadkola - która jak się okazało trzymała się na jednym z trzech nitów. Dobrze, że nie zgubiłem gdzieś w trasie :)
Chromowane osłonki nadkoli źle mi się kojarzą. Swego czasu najlepszy patent, aby ukryć zaawansowaną rdzę na nadkolach w mercach na taxi.
Całe szczęście tu nie ma nawet małych ognisk korozji. A im dłużej się przyglądam, tym bardziej się zastanawiam, czy nie zdjąć reszty. Jak sądzicie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 mar 2017, 20:32 przez Prezes_XJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8 1985
Lincoln Town Car 4.6 V8 2000

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: bluecard88 »

Zazdroszcze Ci takiego dachu, tez bym chcial taki u siebie :) bardzo ladnie sie prezentuje.
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

Awatar użytkownika

Prezes_XJ
Posty: 78
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:12
Samochód: Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: Prezes_XJ »

Fakt, super opcja :) Samochód od razu jakoś inaczej wygląda :D Im więcej na niego patrzę, tym dziwniej wygląda dla mnie taki zwykły.
Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8 1985
Lincoln Town Car 4.6 V8 2000

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: bluecard88 »

Prezes_XJ pisze:Fakt, super opcja :) Samochód od razu jakoś inaczej wygląda :D Im więcej na niego patrzę, tym dziwniej wygląda dla mnie taki zwykły.
Nie zachwalaj tak bo jeszcze mi odbije i bede szukal takiego dachu :P
Jak dla mnie ten dach dodaje mu luksusu i odrazu widac lata 70-80 :)
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: RadAg! »

Listwy nym zdjął i wszystkie cztery wetknal w tylek temu debilowi co tak wydech zrobił ;D

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Prezes_XJ
Posty: 78
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:12
Samochód: Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: Prezes_XJ »

Uwierz mi, że bardzo chętnie bym to zrobił... i jeszcze dobił z buta :D

Lincoln już stoi u mojego znajomego i jutro dostanie prawidłowo poprowadzone rury :)
No i dziś podjąłem decyzję, że chromowane listwy z nadkoli wylatują na półkę do garażu. Przy okazji sprawdzę stan pozostałych nadkoli i ew. zabezpieczę jakieś powstałe ogniska korozji.
Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8 1985
Lincoln Town Car 4.6 V8 2000

Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: b182 »

Prezes_XJ czy mógłbyś powiedzieć jak u ciebie działają światła przednie? Gdzie jest kierunkowskaz, długie, mijania itp. Może mógłbyś nagrać filmik demonstracyjny?

Awatar użytkownika

Prezes_XJ
Posty: 78
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:12
Samochód: Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: Prezes_XJ »

Jasne, filmik spróbuję nagrać w weekend :)

A póki co na fotkach...
Pozycje:
Obrazek

Mijania/Drogowe:
Obrazek

Kierunkowskaz + doświetlanie zakrętów (w tej opcji brakuje mi tego, żeby obrysówka mrygała):
Obrazek
Jeep Grand Wagoneer 5.9 V8 1985
Lincoln Town Car 4.6 V8 2000

ODPOWIEDZ