Czujnik cofania

kamerki, nawigacja itp. - wszystko co potrzebne do jazdy
ODPOWIEDZ

Topic author
piotrekzet

Czujnik cofania

Post autor: piotrekzet »

Tym razem bez fotek, bo i tak każdy wybierze sobie, co zechce, a nie mam ochoty czytać o "chińskim gównie" :)
Do tbirda zakładałem coś w stylu "składaka". Czyli centralka od jednego, wyświetlacz od innego, czujniki od jeszcze innego. Wszystko do siebie pasowało, co było bardzo miłą niespodzianką. Najsłabsze czujniki były z Lidla - naklejane na zderzak, do tego dość szybko padły. W zestawach, które można kupić w sieci (i w sklepach motoryzacyjnych) na wyposażeniu jest wiertło koronowe, wystarczy rozmierzyć umiejscowienie czujników, wkrętara i minuta wiercenia. Polecam zestawy z wyświetlaczem odległości zamiast piszczka. Przy czym ważne jest, żeby pokazywał dwa miejsca po przecinku (czyli np. 0,32 m). Są takie, które ograniczają się do 0,4; 0,3 itd. Piszczek ma trzy lub cztery poziomy i nie daje takich możliwości. Przy czym do samej centralki można podłączyć piszczek i wyświetlacz jednocześnie. Ceny zaczynają się od 60 PLN. Jeśli chodzi o trwałość - przez 4 lata żadnych problemów. Obecnie mam w chryslerze założone przez poprzedniego właściciela, niestety tylko piszczący, ale też sprawny (u mnie od roku). Można kupić czujniki w kilku kolorach, co ciekawe, można je też polakierować i nadal działają. Trudno mi powiedzieć z jaką prędkością przekazują informacje, przypuszczam że nie są to nanosekundy, ale z racji tego, że zazwyczaj na wstecznym nie parkuję z pierwszą prędkością kosmiczną, jeszcze nie zdarzyło mi się w nic przywalić. Wychwytują metalową siatkę oraz słupki, a także wyższe krawężniki.
Podłączenie elektryczne jest banalne, pod żarówkę wstecznego. Piszczek może leżeć w bagażniku, bo jest wnerwiająco głośny, jedynie trzeba przeciągnąć kabel od wyświetlacza (jeśli ktoś zdecyduje się na taką opcję). Czy się przydają? Zdecydowanie tak. Zwłaszcza przy dużych furach. "Na oko" wydaje się, że już wjeżdżam komuś w maskę, a de facto mam ponad metr luzu. Do manewrów parkowania równoległego rewelacyjnie ułatwiają życie. W skład zestawu zazwyczaj wchodzi centralka, 4 czujniki, wyświetlacz (albo piszczek) oraz wiertło. No i instrukcja :) Przewody są długie, nie ma obawy, że wyświetlacz wyląduje na tylnej kanapie.

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: Czujnik cofania

Post autor: bluecard88 »

Po przeczytaniu lektury o czujnikach parkowania ( ciekawie sie czytało) zastanawia mnie jedna rzecz. Jak puściłeś kable do przodu ? Pod wykładzina? Pod listwami na progach drzwi? Pewnie i tak zostanę przy kamerce cofania ( mam już instalacje i ekran) ale jestem ciekaw.
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil


Dankam3
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2016, 11:43
Samochód: Kia Rio
Skąd:

Re: Czujnik cofania

Post autor: Dankam3 »

generalnie przy każdym aucie się przydaję, koszt montażu nieduży a czasami potrafią uratować tyłek:) dosłownie:) a co do wychwytywania słupków to z reguły je łapią, ale niestety nie zawsze kilka razy zdarzyło mi się zatrzymać przy słupki parę centymetrów a żaden dźwięk nie poszedł

Awatar użytkownika

crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Czujnik cofania

Post autor: crownvictoriase »

Ja zacytuje mojego ojca jak sobie kupił KIA z czujnikiem cofania (to było w standardzie)

"40 lat jeździłem bez czujników cofania i nigdy w nic nie wjechałem, tu mi zamontowali i wycofałem w słupek"
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

LimuzynaTrojmiasto
Posty: 122
Rejestracja: 06 gru 2016, 11:38
Samochód: Limuzyny
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik cofania

Post autor: LimuzynaTrojmiasto »

zastanawiałem się przy jamniku kwestia , że nie zawsze zauważysz słupka te 9m dalej, badź ostatnio cofając przy deszczu kląłem, ze nie mam. ale zacząłem dumac nad kamerką.
pozdrawiam Limuzyna Trojmiasto
'79 7.0 V8 Cadillac Fleetwood Ultra Limousine
'94 4.6 V8 Lincoln Town Car 9m
...


misiu8126
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2017, 21:40
Samochód: Cadillac Escalede 2004 6.0 v8
Skąd: Szwecja

Re: Czujnik cofania

Post autor: misiu8126 »

Witam! Ja też przymierzam się do założenia do mojego Escalede! W standardzie mam czujniki z tylu tylko ich działania nie rozumiem cały czas! Zastanawia mnie jedna rzecz! Czy pod tą centralę mogę podpiąć jeszcze czujniki na przód i kamerkę cofania? Jaki czujniki zdadzą egzamin? W oryginale nie znalazłem czujników na przód tego auta z podobnego rocznika co mój! Cz można dokupić allegrowe czujniki i razem to jakoś złożyć do kupy razem?


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Czujnik cofania

Post autor: sliwma »

Pod centralkę fabryczną raczej się nic więcej nie da podpiąć.
Możesz kupić na Alledrogo czujniki i założyć na przód, niezależnie od tylnych, nie ma z tym problemu. ;)
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)


misiu8126
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2017, 21:40
Samochód: Cadillac Escalede 2004 6.0 v8
Skąd: Szwecja

Re: Czujnik cofania

Post autor: misiu8126 »

Tylko system działania tych tylnych jest tak idiotyczny że głowa boli! Chciałbym zmienić je albo udoskonalić na coś z wyświetlaczem i kamerą cofania!


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Czujnik cofania

Post autor: sliwma »

A co jest nie tak z tylnymi?
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)


misiu8126
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2017, 21:40
Samochód: Cadillac Escalede 2004 6.0 v8
Skąd: Szwecja

Re: Czujnik cofania

Post autor: misiu8126 »

sliwma pisze: 01 lip 2017, 22:07 A co jest nie tak z tylnymi?
Na moje nie działają a ten wskaźnik zamontowany przy tylnej klapie aby to obserwować w lusterku jest cholernie niewygodny!


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Czujnik cofania

Post autor: sliwma »

No to jak nie działają to albo naprawić, albo założyć "aftermarketowy". ;)
Wskaźnik odległości do przodu i jazda. :)
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)


misiu8126
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2017, 21:40
Samochód: Cadillac Escalede 2004 6.0 v8
Skąd: Szwecja

Re: Czujnik cofania

Post autor: misiu8126 »

sliwma pisze: 02 lip 2017, 08:58 No to jak nie działają to albo naprawić, albo założyć "aftermarketowy". ;)
Wskaźnik odległości do przodu i jazda. :)
No dokładnie! Tylko wielu mówi że nie są one zbyt dobre! Macie może sprawdzone jakieś firmy?


ODPOWIEDZ