Amortyzatory Crown Vic

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Amortyzatory Crown Vic

Post autor: KARLone »

Cześć, czy ktoś z posiadaczy panther instalowal takie amorki jak na załączonym zdjęciu. Ja w tej chwili jeżdżę na monroe severe service. Wytrzymały jakieś 13 lat. Na ostatnim badaniu lekko poniżej 50% wyszło ale jeszcze powiedzmy że 50% bylo. Muszę kupić. Widziałem takiej z dodatkową sprężyną, pomagają ponoć utrzymać oryginalną wysokość jazdy a jak wiadomo pierwsze roczniki z 3 gen miały problem z opadającą dupą. Zastanawiam się czy to nie są czasem amory do pneumatycznego zawieszenia i żebym nie przedobrzył.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Amortyzatory Crown Vic

Post autor: RadAg! »

KYB just a gas polecam na tył :)
takich nie używałem, co to za marka??
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Amortyzatory Crown Vic

Post autor: Barth79 »

Znalazłem film na You Tube gdzie właścicel robi konwersję z miechów na sprężyny.Tylne teleskopy w jego aucie nie mają żadnych sprężyn.Byłem dziś w miejscu postoju mojego auta.Zrobiłem parę zdjęć tego co mam z tyłu.Po stopniu skorodowania wnioskuję że to orginały.Sprężyn na amortyzatorze brak.Mogę wrzucić te zdjęcia.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Amortyzatory Crown Vic

Post autor: KARLone »

wszyscy właśnie polecaja wyłącznie KYB - taki efekt stadny - tak to odbieram

To są amory od Gabriela - chyba dobra marka, osobiście nigdy nie korzystałem i byłbym skłonny zaryzykować taki patent oprócz zwykłych sprężyn, nie chciał bym jednak żeby zesztywniał zbyt mocno jak jakiś dostawczak dlatego pytam czy ktoś stosował.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Amortyzatory Crown Vic

Post autor: RadAg! »

Gabriel jest generalnie słaby. Nie mam jakiegoś doświadczenia z nimi ale hurtowniach są sporo tańsze niż KYB.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

emilianox
Posty: 428
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Amortyzatory Crown Vic

Post autor: emilianox »

Ja wymieniłem jakieś 2 lata temu w Fordzie z pompowanych na zwykłe Gabriel'e dedykowane do Ex II, technicznie jak dotąd nie mam zastrzeżeń, niestety są kiepsko zabezpieczone jeżeli chodzi o malowanie bo ruda weszła mi po ok roku użytkowania.
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

ODPOWIEDZ