Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: RadAg! »

Ja to rozumiem ale ta zasada dotyczy wszystkich ovatowanych towarów i usług także nie jest bezpośrednią przyczyną podwyższonych opłat za ubezpieczenia komunikacyjne tylko podwyższonych kosztów WSZYSTKIEGO. Ja tu próbuję zrozumieć co ma do stawek OC 500+. Oczywiście że ma ale nie bezpośrednio bo OC poszły ostro w górę a jabłka czy prezerwatywy nie. Aby obwinić bezpośrednio wzrost stawek OC wyższymi wpływami z VATu tylko ubezpieczenia komunikacyjne musiałyby być ovatowane a tak oczywiście nie jest.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: GAZDA »

pytałeś mnie jak ma podwyzszona stawka wpłynąć bezpośrednio na wzrost wpływu do budżetu to ci napisałem
a takie 500+ i inne socjalistyczne pomysły powodują inflacje, pieniądz traci wartość, ubezpieczyciele coby nie być stratni podnoszą ceny...
i jak pisałem liczy sie całokształt, w tym to że stawki były niskie za co oferowano niby normalny produkt ale w chujowej tańszej jakości
nie wiem czego tu nie rozumiesz...


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: RE: Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: MichaŁ »

RadAg! pisze:Ja to rozumiem ale ta zasada dotyczy wszystkich ovatowanych towarów i usług także nie jest bezpośrednią przyczyną podwyższonych opłat za ubezpieczenia komunikacyjne tylko podwyższonych kosztów WSZYSTKIEGO. Ja tu próbuję zrozumieć co ma do stawek OC 500+. Oczywiście że ma ale nie bezpośrednio bo OC poszły ostro w górę a jabłka czy prezerwatywy nie. Aby obwinić bezpośrednio wzrost stawek OC wyższymi wpływami z VATu tylko ubezpieczenia komunikacyjne musiałyby być ovatowane a tak oczywiście nie jest.
Może sęk w tym, że OC jest obowiązkowe, a jabłka czy prezerwatywy nie.

Wysłane z Tapatalk
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6


KATZ
Posty: 94
Rejestracja: 10 gru 2016, 23:13
Samochód: Chevrolet Caprice Wagon '94 LT1
Skąd:

Tanie OC?

Post autor: KATZ »

Jakieś pomysły na tanie OC? Auto na żółtych blachach ale ma 23 lata. Ktoś coś?
(fot. na zanętę)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pierwszy AmCar - Chevy Caprice Classic Wagon '94 LT1

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: Pan Arek »

Jeśli już ma żółte blachy to powinno mieć chyba preferencyjne warunki ubezpieczenia. Można się zapisać do PZMOTu-swojego, lokalnego. Tam opłacając coroczną składkę stajesz się członkiem co daje dodatkowe taryfy ulgowe przy ubezpieczeniu OC.

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że podobno PZU ma jeszcze dodatkowe zniżki dla wiekowych pojazdów, nie pamiętam tylko czy była tam granica 25 czy 40 lat, gdzie z automatu naliczało niższe składki, ale nawet na niższy próg się nie łapiesz.

Najwygodniej pewnie będzie znaleźć pośrednika ubezpieczeń, jego rola, żeby znalazł Ci co jest najtańsze i ewentualnie doradził ;)
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: wojtekrobert »

Michał ma znajomego ktory zajmuje się ubezpieczeniami? Moze warto go podpytac. A jak nie to spróbuj na stronie rankomat.pl , choć watpie aby był tam Twoj pojazd ale moze coś sobie tam ogarniesz, mojego bylego Mercurego tez tam nie bylo, ale zadzwonilem tam i udalo mi sie wynegocjowac dosc przystepna oferte.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


JEDI_V

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: JEDI_V »

Bedac w PZMocie oraz placac skladki masz naprawde b.duze znizki np. jesli obecnie masz maksymalna 65%, to po przystapieniu do PZMotu z tych pozostalych 35% mozesz jeszcze polowe urwac.
Po za tym na zoltych blachach mozesz wykupic OC okresowo np. na cieple miesiace od czerwca do wrzesnia.
Ja za ogora w AXA Direct place 876zl, ale tylko dlatego, ze wzialem na 4 raty.

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: saint benji »

Generalnie to uczestnictwo w PZMot jest nic nie warte, bo PZU ma zniżki ze względu na wiek auta tylko. Przykładowo za Oldsa miałem -70 % zniżki, bez PZMotu, bez żółtych blach. Płaciłem niecałe 450 zł, bo nie miałem swoich zniżek. Rok później już 385 ze zniżką -10%. Mój kolega teraz kupił mercedesa z 1992 roku i udało mu się uzyskać cenę 550 zł, ale wiadomo, że były dość duże podwyżki. Trzeba tylko wiedzieć u kogo ubezpieczać.

Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: b182 »

Ja zapłaciłem koncem lutego 660zł za Town cara 4.6. Proama.

Awatar użytkownika

Ducky Ed
Posty: 74
Rejestracja: 01 sie 2016, 11:03
Samochód: Buick Regal '87
Skąd: Pułtusk

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: Ducky Ed »

Mi dzisiaj wyliczyli 400 zł chyba w Generali za cały rok. A ludzie płacą 2000 za polo 1.4 :D


marcys
Posty: 67
Rejestracja: 17 wrz 2016, 00:20
Samochód: Buick PA 92`+ Honda ST1100
Skąd:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: marcys »

Ducky bo nie pojemnosc se teraz liczy a prawdopodobienstwo "zajscia"...inaczej zaplaci kawaler w wieku 20 lat a inaczej ojciec 3 dzieci regularnie wozacy pociechy..ja za Ka 1,3 place za gole OC 670 w AXA, a za PA 630 z jakims tam holowaniem, NW i czyms tam jeszcze.

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: Pan Arek »

marcys pisze: 03 mar 2017, 23:24 Ducky bo nie pojemnosc se teraz liczy a prawdopodobienstwo "zajscia"
Życiowe :D
Czyli prawdopodobieństwo "zajścia" w PA jest niższe dlatego mimo, że starszy i większa pojemność to cena OC taka sama :D


A tak serio: też o tym słyszałem, ale nigdy tego nie weryfikowałem. Jeśli faktycznie jest tak jak Marcys pisze o prawdopodobieństwie wypadku danym modelem samochodu to można śmiało napisać, że jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji. W ciągu roku ile Oldsmobile'i i Buick'ów będzie miało kolizję ? 1 ? 2 ?
Może nie wszystko stracone z tymi naszymi wozidłami ;)
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

sadek
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2015, 10:18
Samochód: Jepp
Skąd: Gdynia

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: sadek »

Ja ostatnio, przekonałem się do ubezpieczenia mBank, za mercedesa W124 z silnikiem 3.0 D - place miesięcznie 62 pln co w roku daje 744 pln za rok przy rozłożeniu na raty. Ubezpieczenie, wykupowane w listopadzie.
Za Jeepa wyszło mi 72 pln/ miesiąc co tez uważam, za znośne.
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7

był:
Nissan Pathfinder 3.3 V6

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: KARLone »

właśnie ubezpieczyłem Vica na kolejny rok, odnowienie polisy w AXA przyszło mi 724 zł. Ale skusiłem się na Yanosik Ubezpieczenia za 514 zł (NNW, bez assistance)- tak na prawdę to Ergo-Hestia. Niby w wojny w ubezpieczeniach nie ma i zmowa funkcjonuje perfekcyjnie ale pod przykrywką dziwnych nazw dalej wycina się konkurencję. Czyli da się zarobić a jedynie mydlą nam oczy, że konieczna podwyżka. Tak z wolnej ręki na porównywarce wyskakiwały mi ceny ok 900 zł i za mniej więcej tyle mam ubezpieczonego Voyka.

Awatar użytkownika

EdMar79
Posty: 204
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:07
Samochód: Aurora 4.0 V8 '95 Jeep GC 5.7 HEMI '05
Skąd: Legionowo
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: EdMar79 »

W zeszłym roku płaciłem z Aurorę 971 zł liberty w tym zapłaciłem 770 zł w generali ;) wiec nie jest źle 😁
Zachorowałam na amcary, ale dobrze mi z tym ;)
Aurora 4.0 V8 '95
Jeep GC 5.7 HEMI '05

ODPOWIEDZ