Wielkość garażu wg przepisów

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
ODPOWIEDZ

Topic author
piotrekzet

Wielkość garażu wg przepisów

Post autor: piotrekzet »

KARLone pisze:Gratulacje, pięknie się prezentuje.

Z tymi garażami to rzeczywiście - trzeba by budować pod siebie i swoje zainteresowania, a nie kupować od deweloperów ;)
Gratki i ode mnie, al w kwestii garaży prawo budowlane określa, że minimalna długość to 5.5 metra. Chcą zmieniać na 6.5. Cały czas mowa o MINIMALNEJ długości.

Awatar użytkownika

emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: emilianox »

KARLone pisze:Z tymi garażami to rzeczywiście - trzeba by budować pod siebie i swoje zainteresowania, a nie kupować od deweloperów ;)
Dokładnie, mnie też sytuacja zmusiła do budowy, bo pod samą plandeką zimą szczególnie szkoda mi auta.

Obrazek

Na razie tylko szkielet, budowa trwa... ;)
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1426
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: RE: Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: pecha »

piotrekzet pisze:
KARLone pisze:Gratulacje, pięknie się prezentuje.

Z tymi garażami to rzeczywiście - trzeba by budować pod siebie i swoje zainteresowania, a nie kupować od deweloperów ;)
Gratki i ode mnie, al w kwestii garaży prawo budowlane określa, że minimalna długość to 5.5 metra. Chcą zmieniać na 6.5. Cały czas mowa o MINIMALNEJ długości.
IMO jest zazwyczaj będzie na minimum bo ważna sztuka, tak jak z miejscami pod supermarketem. A 5,5m przy aucie które ma 5,5m to raczej słabo :)

Tapaltak

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: RadAg! »

Nie wiem jakie prawo budowlane określa ,min. długość garaży na 5,5m bo tu w Bytowie wszyscy developerzy trzymają się wymiaru 4,7m i takie, jak się zapytałem czemu takie krótkie, jest wymagne przez prawo.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
piotrekzet

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: piotrekzet »

RadAg! pisze:Nie wiem jakie prawo budowlane określa ,min. długość garaży na 5,5m bo tu w Bytowie wszyscy developerzy trzymają się wymiaru 4,7m i takie, jak się zapytałem czemu takie krótkie, jest wymagne przez prawo.
Już w 2012 były 5 metrowe. Nie chce mi się drążyć i czytać prawa budowlanego, jestem pewien, że ostatnio była mowa o powiększaniu z 5,5 do 6,5, jeśli temat Cię interesuje to możesz poczytać sobie pod linkiem
http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... owiskowego

Awatar użytkownika

pietia30
Posty: 412
Rejestracja: 18 wrz 2011, 17:56
Samochód: Chrysler Newport 1972, Pontiac Firebird 1991
Skąd:

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: pietia30 »

u mnie nikt mi nie narzucał ile garaż ma mieć. chciałem 10x7 to taki mi projekt zrobił. ;) tylko otwory zrobiłem za małe bo szerokie na 2,5 m. doszły mocowania bramy i się pomniejszyło... Będę z drugiej strony budował drugi garaż "przyklejony" do tego to już będzie miał wjazdy wysokie i szerokie bo myślę nad zakupem Pick-up'a.
pozdr

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: saint benji »

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY(1)
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

§ 21. 1. Stanowiska postojowe dla samochodów osobowych powinny mieć co najmniej szerokość 2,3 m i długość 5 m, przy czym dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne szerokość stanowiska powinna wynosić co najmniej 3,6 m i długość 5 m, a w przypadku usytuowania wzdłuż jezdni - długość co najmniej 6 m i szerokość co najmniej 3,6 m, z możliwością jej ograniczenia do 2,3 m w przypadku zapewnienia możliwości korzystania z przylegającego dojścia lub ciągu pieszo-jezdnego.
2. Stanowiska postojowe i dojazdy manewrowe dla samochodów osobowych powinny mieć nawierzchnię utwardzoną lub co najmniej gruntową stabilizowaną, ze spadkiem zapewniającym spływ wody.
3. Stanowiska przeznaczone do mycia i niezawodowego przeglądu samochodów w zgrupowaniach miejsc postojowych powinny mieć doprowadzenie wody oraz twardą nawierzchnię ze spadkami zapewniającymi spływ wody do wpustów kanalizacyjnych z osadnikami błota i łapaczami oleju.

Te same wymiary obowiązują przy budowie garaży podziemnych w blokach. Więc nie wiem skąd 4,7 metra czy 5,5 metra, czy w końcu 6,5 metra, bo ma być 2,3x5m.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: RadAg! »

Ale mówimy o wymiarach indywidualnego garażu w budynku wielorodzinnym czy o wielkości miejsca postojowego w hali garażowej w bloku czy markecie?

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: siwrelax »

Panowie, taki fajny wóz, a Wy tu o czym dyskutujecie? Może przeniesiecie się na forum Muratora?

---
Wysłano z przenośnej maszyny cyfrowej...

Awatar użytkownika

emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: emilianox »

siwrelax pisze:Panowie, taki fajny wóz, a Wy tu o czym dyskutujecie? Może przeniesiecie się na forum Muratora?

---
Wysłano z przenośnej maszyny cyfrowej...
Trzeba by stworzyć nowy dział na forum - Garaże i inne wielkopowieszchniowe miejsca postojowe... ;D
A tak na marginesie czuję się dyskryminowany parkując gdzieś np w centrum handlowym moim i tak "małym" Seville'm, a ledwie się mieszczę między liniami, o otwarciu drzwi między innymi autami nie wspomnę :)
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: saint benji »

RadAg! pisze:Ale mówimy o wymiarach indywidualnego garażu w budynku wielorodzinnym czy o wielkości miejsca postojowego w hali garażowej w bloku czy markecie?

Wysłane z komóry
No stanowiska postojowe w garażach pod blokami, przy marketach itp. Co to jest budynek wielorodzinny, blok czy jakiś szeregowiec? Jeżeli masz pod domem osobne pomieszczenie na samochód, z którego korzystasz tylko Ty, to może takiej sytuacji te przepisy nie obejmują.

Chrysler ma pewnie z 5,60 m, więc i tak się nigdzie nie zmieści. Mój olds ma 5,74 i parkowałem nim na platformie przeznaczonej dla aut do 5 metrów. Sąsiedzi byli źli :D

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Chrysler Newport 2 Door Custom 1972 400

Post autor: RadAg! »

Budynek 4 rodziny. Pod nim 4 indywidualne garaże (a przecież o garażach tu mówimy a nie o miejscach postojowych na parkingach czy na halach). Developer u którego chciałem kupić mieszkanie ale nie kupiłem ze względu na mały garaż 4.7 albo 4.8m powiedział mi że to jest minimalna wielkośc jaką określają przepisy. Podobnie jest w u innych developerów. Rzadko kiedy budują garaże większe niż 5m chociaż mam na oku takiego, który właśnie zaczyna budować dwurodzinne budynki w których cały garaż ma 8 x 5 m :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Wielkość garażu wg przepisów

Post autor: KARLone »

byle jaki kompakt ma dzisiaj 4,5 m. Prawdę mówiąc nie znalazłem żadnego przepisu dotyczącego długości garażu w domu.
http://www.architektura.info/index.php/ ... _osobowych

wygląda na to, że developerzy sami decydują o długości garażu. Miejsca postojowe o których pisze saint benji dotyczą terenu zewnętrznego.


Topic author
piotrekzet

Re: Wielkość garażu wg przepisów

Post autor: piotrekzet »

Stanowisko postojowe to nie garaż. W garażu musi być jeszcze po pół metra (o ile dobrze pamiętam - albo z jednej, albo z dwóch stron) na boki.

ODPOWIEDZ