Witam wszyskich - MGM 2010

Mercury
ODPOWIEDZ
Online

Topic author
Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Barth79 »

Nic nie robiłem przy silniku.Sprawdziłem tylko wszystkie płyny.Duży serwis(oleje,filtry,świece,hamulce z przodu) będzie na wiosnę zanim rozpocznę jazdę"na poważnie".Na razie cieszę się że wreszcie mam co chciałem.Most z tych najpopularniejszych C8 .OC mam do 16.01.2021.Pojeżdzę do pierwszych utrzymujcych się śniegów-chodzi mi o sól.Raczej wszystko wytrzyma te max 2 tygodnie. :)


Atropos
Posty: 192
Rejestracja: 28 kwie 2018, 21:31
Samochód: Grand Marquis 09'
Skąd: Ustroń

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Atropos »

Spalanie zapewne spadnie po serwisie, choć nie to jest najważniejsze w tych autach ;) Dla mnie jest istotne, bo to moje jedyne daily :)

Online

Topic author
Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Barth79 »

Merkurego traktuję jako auto na niedzielę.Taki był zamysł od początku,Będzie doprowadzony do porządku jeszzcze bardziej, serwisowany,dbany i chuchany.Takie "oczko w głowie".Zimowanie tylko w garażu.Przyjechał na zimówkach i miał wszystkie płyny świeże.Obecnie wyświetla info - olej w silniku 10% żywotnosci.Nie wiem tylko czy ma jakiś czujnik który sprawdza w jakim stanie jest olej czy jest to raczej kwestia czasu(rok) od ostatniego kasowania tego komunikatu.Tą drugą opcję miałem w moim Oplu Corsa "D" z 2007r.


Atropos
Posty: 192
Rejestracja: 28 kwie 2018, 21:31
Samochód: Grand Marquis 09'
Skąd: Ustroń

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Atropos »

Chyba czujnik bada gęstość lub lepkość, ale nie jestem pewien. Jaki masz przebieg ? Jakby Ci kierownica nie pasowała, to chętnie się wymienię - u mnie ten sam kolor, ale pełna skóra :)

Online

Topic author
Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Barth79 »

143tyś na "nasze" .Kierownica na razie mi się podoba ;) .

Online

Topic author
Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Barth79 »

Dziś ponownie odwiedziłem skarbówkę w celu zapłaty podatku od wzbogacenia PCC-3.Tak,musiałem sprzedać samochód żeby dało się go zarejestrować .Ciekawostka samochód stracił na wartości 10 tyś przez ok.1,5 miesiąca ;).Przy wysokości 2% podatku to są śmieszne kwoty do zapłaty, Takie różnice w szacowaniu wartości nietypowych samochodów przy pierwszej rej. oraz już"na mnie".Mnie policzono wg.wspomninej wcześniej opinii rzeczoznawcy. Sami nie wiedzieli jak to ugryźdź bo na umowie widniała kwota 800zł.Wysokość podatku płaconego za pierwszym razem znałem i podałem,ale wyszło że nie ma podstaw aby tyle wycisnąć z mojej skromnej osoby ;) .Dowiedziałem się też że teraz mój Mercury stanie się jakimś wyznacznikiem wartości dla następnego odważnego który zechce sprowadzić takie samo auto do Elbląga.Coś jak precedens w sądach.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2021, 22:22 przez Barth79, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Wojtek
Posty: 243
Rejestracja: 15 lis 2020, 20:37
Samochód: Cadillac Seville
Skąd: Łęczyca - ELE

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Wojtek »

U nas w Łódzkim jak nie mają auta w bazie to biorą cenę z umowy i tyle. Całe szczęście:)
Cadillac Seville - 1 gen - 350cui v8

Online

Topic author
Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Barth79 »

:shock: Przeprowadzam się do Łodzi .Swoją opinię niech sobie Linda wsadzi.Urzednicy przyjaźni mieszkańcom -dla mnie to wystarczy.

Awatar użytkownika

Greg 601
Posty: 186
Rejestracja: 11 sie 2017, 15:58
Samochód: Ford Crown Victoria P71
Skąd: Pomorskie

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Greg 601 »

W Nowym Dworze tak samo. Pisałem tak jak na umowie, i przez tyle lat nikt się z urzędu do mnie nie odezwał o jakąś rekalkulację.

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1423
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: Witam wszyskich.

Post autor: pecha »

Wojtek pisze: 07 sty 2021, 20:55 U nas w Łódzkim jak nie mają auta w bazie to biorą cenę z umowy i tyle. Całe szczęście:)
Nie w całym łódzkim :(
Do mnie się dowalili, że niby za mało wpisane było na umowie k/s i zaczęli wyciągać jakieś śmieszne książki, jak mi podali inną kwotę to im powiedziałem, że zapłacę % od tego ile wydałem na auto, a nie od tego ile niby powinienem zapłacić i że nie życzę sobie żeby ktoś mnie posądzał o skłamanie na umowie. Potem szybkie straszonko kontrolą, która przez 5 lat może przyjść, mój pusty śmiech i zapłacenie podatku od kwoty na umowie
Urząd Skarbowy - piękna instytucja :shoot:

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: RadAg! »

Ja swoją Vicki przy rejestracji w PL musiałem sprzedać żonie :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Wojtek
Posty: 243
Rejestracja: 15 lis 2020, 20:37
Samochód: Cadillac Seville
Skąd: Łęczyca - ELE

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Wojtek »

pecha pisze: 08 sty 2021, 08:15
Wojtek pisze: 07 sty 2021, 20:55 U nas w Łódzkim jak nie mają auta w bazie to biorą cenę z umowy i tyle. Całe szczęście:)
Nie w całym łódzkim :(
Do mnie się dowalili, że niby za mało wpisane było na umowie k/s i zaczęli wyciągać jakieś śmieszne książki, jak mi podali inną kwotę to im powiedziałem, że zapłacę % od tego ile wydałem na auto, a nie od tego ile niby powinienem zapłacić i że nie życzę sobie żeby ktoś mnie posądzał o skłamanie na umowie. Potem szybkie straszonko kontrolą, która przez 5 lat może przyjść, mój pusty śmiech i zapłacenie podatku od kwoty na umowie
Urząd Skarbowy - piękna instytucja :shoot:
Jak coś mają w swoim Eurotaxie to ja płacę i spokój. Jak nie mają biorą cenę z umowy.
Cadillac Seville - 1 gen - 350cui v8

Online

Topic author
Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Barth79 »

U mnie już zimowy postój. :papa: do kwietnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online

Topic author
Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Barth79 »

Miałem już nic nie pisać do wiosny,ale termin 30 dni na rej.auta mnie zmobilizował do opisania czegoś co mnie dziś spodkało.Byłem w wydziale komunikacji w Elblągu.Pora zarejetrować Mercurego na siebie.Załatwiłem opłaty w kasie 200żł 50gr za zabytek.Potem do okienka i tu zgrzyt.NIE MA ŻÓLTYCH TABLIC.W ogóle,ktoś zapomniał zamówić.Trzeba czekać,do kiedy - nie wiadomo.Zeby jakoś ratowć sytucję miła urzedniczka proponuje mi zwykłe tablice..... :medit: :medit: .Efekt jest taki że nie mam teraz dowodu,tablic ani umowy kupna-sprzedaży bo wszystko zostało w wydziale komunikacji.

Online

Topic author
Barth79
Posty: 330
Rejestracja: 03 paź 2020, 08:19
Samochód: Mercury Grand Marqius 10'
Skąd: Elbląg
Kontakt:

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Barth79 »

W czwartek 21.01 dostałem wreszcie elbląskie tablice.Zółte gwoli ścisłości.Teraz jeszcze tylko "twardy"dowód.Nie spodziewałem takich przepraw.Po wszystkim refleksja - i tak warto było :D .

ODPOWIEDZ