Chrysler Newport Custom - 1976 - American_toys

Chrysler
Awatar użytkownika

Topic author
Wojtek
Posty: 330
Rejestracja: 15 lis 2020, 20:37
Samochód: Cadillac Seville
Skąd: Łęczyca - ELE

Re: Chrysler Newport Custom - 1976 - American_toys

Post autor: Wojtek »

25.05.2026 aktualizacja

W zeszłym tygodniu przyszła wielką paczka z USA, kupiłem chyba wszystko co mi przyszło do głowy do Chryslera. Głowice zawiozłem do p. Mikołaja do Poznania do obróbki. Mam nadzieję,że na koniec tygodnia będą gotowe.

W oczekiwaniu na głowice na szybko wymieniłem rozrząd - w wersji HD tzw l. double roller. Zostało składanie.

Od dłuższego czasu nie mogłem dostać lakieru vht do głowic od mojego Cadillaca Seville - kolor taki sam jak w Chryslerze, bo to typowy Gm SP135. Lakier pojawił się u Szwedów , więc kupiłem dwie puszki od razu. Polecam sklep, raptem 2 dni i wszystko było u mnie. Kolektor ssący odswiezylem, wymieniłem urwany zawór sterujący EGR. Cdn.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cadillac Seville - 1979 - 350cid v8 - Rochester 4bbl
Oldsmobile Super 88 - 1964 - 394cid V8 - Rochester 4bbl

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3258
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Chrysler Newport Custom - 1976 - American_toys

Post autor: cezar62 »

no, zazdro, zazdro...
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 11987
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2003 Subaru Forester 2.0 N/A
Skąd: Kaszuby
Kontakt:

Re: Chrysler Newport Custom - 1976 - American_toys

Post autor: RadAg! »

Ah te amerykańsie rozrządy.... Mój z Subaru :D :faint: ;D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
2003 Subaru Forester 2.0 N/A
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 (12lat)
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
Wojtek
Posty: 330
Rejestracja: 15 lis 2020, 20:37
Samochód: Cadillac Seville
Skąd: Łęczyca - ELE

Re: Chrysler Newport Custom - 1976 - American_toys

Post autor: Wojtek »

12.06.2026
Parę dni temu odebrałem głowice po obróbce od Pana Mikołaja. Jak zwykle robota na tip top. Nowe zawory, nowe prowadnice, nowe uszczelniacze zaworowe. Głowica sprawdzona na szczelność płaszcza wodnego plus pęknięcia. Przy okazji szlifowanie płaszczyzny.

Po powrocie do domu mycie i lakierowanie w kolor GM Blue. Blok również dostał kurację: Xado Anticarbon. Środek ,który dosłownie rozpuszcza nagar - mogę śmiało polecić. Więc tłoki i pierścienie dostały sporą dawkę. Całość wymyłem dodatkowo benzyna ekstrakcyjną, a i tak po odpaleniu trzeba olej zmienić. Głowice założene na nowych uszczelkach Fel-pro. Dokręcone zgodnie z literaturą na 95 ft.lbs. raptem niecałe 130Nm. Kolektor ssący dzisiaj zamontowałem , na jutro plan zamknąć rozrząd i pompę wody.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Cadillac Seville - 1979 - 350cid v8 - Rochester 4bbl
Oldsmobile Super 88 - 1964 - 394cid V8 - Rochester 4bbl

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3258
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Chrysler Newport Custom - 1976 - American_toys

Post autor: cezar62 »

...a nie boisz się, że pomylisz jakąś śrubkę? wkręcisz nie tam gdzie trzeba? co wtedy? ;)
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

dżordż
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2010, 18:33
Samochód: 1998 Crown Victoria
Skąd: opolskie
Kontakt:

Re: Chrysler Newport Custom - 1976 - American_toys

Post autor: dżordż »

Te uszczelki pod kolektor, na ścianki między głowicami używałeś już wcześniej?

To się na sucho składa czy na rantach i tak idzie silikon?

ODPOWIEDZ