Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Ford
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: RadAg! »

Z Ford Motor Company Workshop manual dla Crown Vic/Grand Marquiz 2001. to najlepsza serwisowka do naszych aut dla mechanikow forda.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... MEWNX%3AIT
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Janek

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: Janek »

KARLone pisze:miałem chwilę wolnego i postudiowałem temat nieparkujących wycieraczek na cvn. Z tego co wyczytałem, to wychodzi, że moje objawy pasują do walniętego silniczka wycieraczek. A zatem wymiana... Myślę, że wybiorę Cardone select, czytałem dobre opinie o ich zamiennikach, zresztą mam kolektor dolotowy od nich i od trzech lat wszystko jak należy. po ocelniu jakieś 460 zł :/ a myślałem już o zakupie przekładni kierowniczej. no nic przekładnia jeszcze poczeka.
KARL,moze byc tal,ze masz walniety modul wycieraczek.Do konia pasuje od F 250,do twojej CV pewnie tez.
Oznaczenie modulu w koniu i w F 250: 17D539.Na obudowie modulu.Modul za bezpiecznikami z tylu,trudno wytargac,trzeba wcisnac dwie blaszki i do gory dziada :)

Nie kupuj przekladni,zregeneruj.
W Krakowie robia to za 400 PLN.

Chcesz kontakt?
\Wiem,ze temat stary,ale moze jeszcze potrzebujesz.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: RadAg! »

Troche po ptakach bo Karlone juz wszystko wymienil. Nowa przekladnia, nowa pompa :)
Co do wycieraczek to wiem ze musial kombinowac z przekladka jakiegos modulu z nowego silnika do starego albo odrotnie, sam pewnie napisze :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Janek

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: Janek »

RadAg! pisze:Troche po ptakach bo Karlone juz wszystko wymienil. Nowa przekladnia, nowa pompa :)
Co do wycieraczek to wiem ze musial kombinowac z przekladka jakiegos modulu z nowego silnika do starego albo odrotnie, sam pewnie napisze :)
Tak myslalem,ze po ptakach ;)


Modul - chyba jest taki sam we wszystkich fordach z lat 1994-6.
Wlasnie ten 17D539.

Dzieki za info.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: KARLone »

sprawa z nie parkowaniem wycieraczek wygląda tak:
Silnik ma wbudowany układ rozpoznający położenie wycieraczek, to jest plastikowa czarna płytka na spodzie silniczka. Łatwo ją wyjąć, bo są tylko widoczne zatrzaski, żadnych śrubek. Jak te plastiki się wyrobią, a w zasadzie miedziane elementy, to czujnik nie przesyła informacji gdzie znajdują się wycieraczki. Objaw jest taki, że po włączeniu cały czas chodzą, bo czujnik nie wie kiedy są w minimalnym wychyleniu.

Żeby temu zaradzić, w praktyce trzeba wymienić cały silnik, choć sam silnik i trybiki są ok, wadliwa jest tylko czarna plastikowa płytka z czujnikiem położenia. Ja na nieszczęście kupiłem wadliwy silnik, tzn. miał wadliwe trybiki i przy próbie parkowania był tylko głuchy dźwięk i wycieraczki były luźne. Silnik zareklamowałem ale wcześniej wyciągnąłem tą płytkę i sprawdziłem co się dzieje. Voila - to było to. Podmiana samej płytki okazała się bardzo skuteczna i usterka ustąpiła. Stary silnik, mimo że głośniejszy, pracuje prawidłowo do dzisiaj :D Nowy silnik dodarł w zeszłym tygodniu więc mam dwa, z tym że tego nowego jeszcze nie sprawdziłem, a należało by ;)

ten sam patent jest we wszystkich Crown Vikach 93r - 2002r, policyjne do 98r
Lincoln Town Car 95 - 97
Mercury Grand Marquis 94 - 2002

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: RadAg! »

Karlone, to odeslales ten uszkodzony silniczek co ci przyslali bez tego modulu czy jak? Pamietam ze sprawe opisywales kilka miesiecy temu a teraz piszesz, ze nowy silnik dotarl w zeszlym tygodniu...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Janek

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: Janek »

Jesli moge sie wtracic - modul jest osobno.Siedzi pod deska rozdzielcza-przynajmniej w koniu-i jest tam ku.r.e.w.sko trudny dostep.Z tylu za bezpiecznikami,taka czarna plastikowa kostka wielkosci cirka paczki papierosow.Wsuwana od gory na 2 blaszki.Szeroka biala wtyczka na kilkanascie wtykow.
Ja mam teraz tylko najszybszy bieg,a powinienem miec najszyb szy,wolniejszy i regulowany .
Wymienilem juzx przelacznik przy kierze - 41 $ - ale nie pomoglo.Myslalem,ze nie kontaktowal.
Modul juz leci,mam nadzieje,ze to pomoze.
Od F250,ale symbol ten sam.Watpie,zeby byly 2 identycznie oznaczone i wygladajace moduly u Forda,Amerykance to nie szwaby :D
Uzywka na ebayu 20 $.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: KARLone »

Zrobiłem coś bardzo brzydkiego i zepsuty czujnik położenia wycieraczek wsadziłem do uszkodzonego silnika i tak odesłałem. Oni generalnie tego nie sprawdzają, bo i tak wysyłają nowy jak tylko dasz im znać o zwrocie (nr przesyłki). Musiałem tak zrobić, bo bez wycieraczek nie da rady jeździć, szczególnie zimą. Modułu jak na razie nie ruszałem, nawet nie za bardzo mam pojęcie gdzie on jest. Pod deską jest parę czarnych skrzyneczek... Mam nadzieję, że nie będę musiał w tym nigdy grzebać. Z tego co pisali na amerykańskich forach - w 90% przypadków, to objawy wskazują na uszkodzony czujnik położenia wycieraczek. Szkoda, że tej pierdoły nie sprzedają osobno.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Crown Vic - wycieraczki nie parkują

Post autor: RadAg! »

KARLone pisze:Szkoda, że tej pierdoły nie sprzedają osobno.
KARLone pisze:Zrobiłem coś bardzo brzydkiego i zepsuty czujnik położenia wycieraczek wsadziłem do uszkodzonego silnika i tak odesłałem.
Jak sie okazuje - sprzedaja :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ